پیدا شدن کشتی نوح در لندن+عکس

کمتر از یک هفته مانده به آغاز المپیک لندن، کشتی نوح به مقصد جدید گردشگری این شهر تبدیل شده است.

در شرایطی که سه روز تا آغاز مسابقات المپیک در شهر لندن مانده است، نمونه‌ای از کشتی نوح که توسط یک نجار و طراح هلندی و براساس اطلاعات موجود در انجیل ساخته شده، گردشگران زیادی را جذب این شهر کرده است.

به گزارش دیلی تلگراف، «یوهان هویبرس» هلندی ظرف مدت سه سال این کشتی عظیم چوبی را که ۱۳۰ متر طول، ۲۱ متر پهنا و ۱۲ متر ارتفاع دارد را ساخته است.

از ماه‌ها قبل از آغاز مسابقات المپیک وزارت فرهنگ انگلیس برنامه‌های تبلیغاتی در ‌١۴ شهر بزرگ دنیا برای معرفی جاذبه‌های گردشگری انگلیس و به‌ویژه شهر لندن را آغاز کرد تا از این طریق تعداد گردشگران این کشور در سال جاری میلادی به ۳۰ میلیون نفر برسد.

پیش‌بینی می‌شود انگلیس، به ویژه شهر لندن در طول برگزاری مسابقات المپیک از تاریخ ۲۷ جولای تا ۱۲ اوت، میزبان ‌٣٢٠ تا ‌۴٠٠ هزار گردشگر باشد.

انگلیس طی سال‌های اخیر همواره در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان بوده و حالا دولت این کشور که با مشکل کسری شدید بودجه دست به گریبان است، قصد دارد در قالب برنامه‌ای ‌١٠ ساله، درآمدهای انگلیس از محل صنعت گردشگری را به ۱۸۸ میلیارد پوند در سال ‌٢٠٢٠ برساند و این کشور را به قطب نخست گردشگری قاره اروپا تبدیل کند.

در قالب این برنامه ‌١٠ ساله که رشد ‌۶٠ درصدی درآمدهای انگلیس از محل صنعت گردشگری را در پی خواهد داشت، تعداد شاغلان در صنعت گردشگری این کشور نیز از رقم فعلی ‌٢۶۴ هزار نفر، به سه میلیون نفر می‌رسد.

۴۷۳۰۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ