پیشنهاد تاسیس بانک ملی پاکستان در ایران

۰۸م آذر ،

بینا- سرکنسول ایران در پاکستان پیشنهاد کرد: به منظور افزایش روابط تجاری ۲ جانبه، بانک‌های ملی ایران در پاکستان و بانک ملی پاکستان در ایران شعبه تاسیس کنند.
به گزارش روزنامه پاکستانی نیشن، طارق سعید رئیس شورای تجارت ایران و پاکستان با تاکید بر نیاز به تقویت بیشتر روابط اقتصادی و سیاسی میان ۲ کشور گفت: افزایش روابط تجاری ۲ طرف می‌تواند تجارت منطقه‌ای را ارتقا دهد.
وی ابراز امیدواری کرد، پروژه‌های مشترک با سرمایه‌گذاری کلان مانند خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان «آی‌پی» راه را برای بهره‌برداری از فرصت‌های مشترک اقتصادی بیشتر هموار کند.
مقام پاکستانی یاد شده این سخنان را در ضیافتی که به سبب اتمام دوره ماموریت عباس علی عبدالهی سرکنسول ایران در پاکستان ترتیب داده شده بود، بیان کرد.
عباسعلی عبدالهی نیز با سپاس از اتحادیه اتاق‌های بازرگانی، تجارت و صنعت پاکستان به ویژه طارق سعید تصریح کرد: تمام تلاش خود را برای نزدیک‌تر کردن ۲ کشور اسلامی و همسایه انجام داده است.
وی افزود: پاکستان و ایران فرهنگ غنی مشترکی دارند که می‌توان برای افزایش روابط تجاری برای ایجاد فرصت‌های اشتغال از آن بهره برد.
سرکنسول ایران در پاکستان ابراز امیدواری کرد: خط لوله گاز ایران و پاکستان در ارتقای فرصت‌های سرمایه‌گذاری تازه و افزایش روابط تجاری ۲ جانبه میان ۲ کشور موفق باشد.
سرکنسول ایران در پاکستان خاطرنشان کرد: حجم کنونی تجارت میان ایران و پاکستان منعکس‌کننده میزان تجارت بالقوه میان ۲ کشور نیست. در حال حاضر، ایران ۱۲۰۰ کیلومتر از خط لوله «آی‌پی» را از بندرعباس تا بلوچستان نصب کرده است، درحالی‌که پاکستان هنوز این پروژه را در این منطقه اجرا نکرده است.
عبدالهی تصریح کرد: بانک ملی ایران و نشنال بانک پاکستان باید شعبه‌های خود را در پاکستان و ایران تاسیس کنند.
وی با پیشنهاد به سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان پاکستانی برای برگزاری نمایشگاه در زاهدان و دیگر بخش‌های ایران، تامین برق ارزان‌تر برای این کشور را نیز به آنها پیشنهاد کرد.
بازرگانان نیز با تاکید بر نیاز به رفع موانع غیرگمرکی و کاهش نرخ عوارض و تعرفه‌ها گمرکی به همراه بهره‌برداری و کشف منابع تجاری عظیم و بالقوه میان ۲ کشور خاطرنشان کردند: ۲ کشور باید مرتبا نمایندگان تجاری خود را به کشورهای یکدیگر بفرستند و در این کشورها نمایشگاه برگزار کنند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ