پیشنهاد نهایی بنزین ۵۰۰ تومانی در فاز دوم هدفمندی روی میز دولت

پیشنهاد نهایی بنزین ۵۰۰ تومانی در فاز دوم هدفمندی روی میز دولت

یک منبع آگاه گفت: دولت در نوع مدل اجرای افزایش قیمت بنزین در گام دوم هدفمندی به جمع بندی نهایی رسیده است و پیشنهاد بنزین نیمه یارانه‌ای ۴۸۰ تا ۵۰۰ تومانی در دست بررسی نهایی است.

این منبع آگاه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مدل قیمت گذاری بنزین برای فاز دوم هدفمندکردن یارانه ها به تصویب دولت رسیده است گفت: براساس مدل پیشنهادی و براساس نوع ساختار موجود در کارتهای سوخت مقرر شده است تا سهمیه بنزین ۱۰۰ تومانی به طور کلی حذف و به سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی تبدیل شود.

وی ادامه داد: براین اساس دولت مساعدت کرده است تا به ازای هر لیتر بنزین ۱۰۰ تومانی دو لیتر سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی در کارتها ذخیره شود.

این منبع مطلع خاطرنشان کرد: در ابتدا دولت قصد داشت تا قیمت بنزین نیمه یارانه ای را ثابت نگه دارد و قیمت بنزین آزاد را افزایش دهد اما پس از بررسی های کارشناسانه مقرر شد تا بنزین نیمه یارانه ای نیز افزایش قیمت محدودی داشته باشد که براساس مصوبه مجلس حداکثر تا ۲۰ درصد افزایش می یابد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بنزین آزاد نیز در گام دوم هدفمندی قرار است به سقف خود برسد به طوری که در گام سوم دیگر شاهد افزایش قیمت بنزین آزاد نخواهیم بود.


۵۹۸٫ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *