پیش‌بینی یک نماینده از جایگاه عارف و لاریجانی در مجلس


نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم کرد: پیشنهاد من این است که یا عارف، لاریجانی و دیگر افراد برگزیده مردم در این انتخابات همچون تاجگردون، پزشکیان، مطهری و محجوب با یکدیگر جلسه‌ای برگزار کنند و درخصوص رئیس مجلس دهم به اجماع برسند.

پورتال خبری ممتاز نیوز: کمال‌الدین پیرموذن  با اشاره به پیروزی اصلاح‌طلبان در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت:‌ ملت ایران حرکت حق‌طلبانه مردم تهران و برخی کلان‌شهر در مرحله نخست انتخابات مجلس را در نقاط مختلف کشور ادامه دادند و امروز علی‌رغم تلاش های اصولگرایان و برخی جریان‌های خاص درخصوص برجام و تلاش نافرجام آن‌ها برای تحت‌تاثیر قرار دادن افکار عمومی، مردم به «لیست امید» رای دادند، چراکه افکار عمومی همراه با دولت و برجام بود.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم یادآور شد: شکست اصولگرایان در هر دو مرحله انتخابات نشان می‌دهد که اصولگرایان از این‌که مردم با رای خود بساط تندروی و خشونت را برچیدند، ناراحت هستند.

او همچنین در پاسخ به سوالی درباره ریاست مجلس دهم اعلام کرد:‌ آقای عارف پیش از این نیز گفته‌بودند که اگر در مرحله دوم لیست امید موفق به کسب ۴۰ کرسی شود، برای ریاست مجلس نامزد خواهدشد و فکر می‌کنم فضای مجلس دهم به نفع آقای عارف است اما باتوجه به این‌که کارنامه آقای لاریجانی در بحث برجام، کارنامه‌ای ارزشمند و قابل‌احترام برای جریان اصلاح‌طلبی و اعتدال‌گرایی است، به نظر می‌رسد بهترین گزینه از طریق اجماع‌نظر میان این دو بزرگوار حاصل خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل در مجلس نهم کرد: پیشنهاد من این است که یا عارف، لاریجانی و دیگر افراد برگزیده مردم در این انتخابات همچون تاجگردون، پزشکیان، مطهری و محجوب با یکدیگر جلسه‌ای برگزار کنند و درخصوص رئیس مجلس دهم به اجماع برسند یا به‌صورت غیررسمی از نمایندگان برگزیده در مجلس دهم نظرسنجی به‌عمل بیاورند و نتیجه آن را در انتخاب رئیس مجلس دخیل کنند.

او تصریح کرد: یقین دارم که این بزرگان در جلسه‌ای صمیمی و تفاهم‌آمیز این مسئله را به نتیجه خواهند رساند.

او همچنین با پیش‌بینی گزینه ریاست و نواب رئیس مجلس دهم اعلام کرد: درصورتی که عارف رئیس مجلس باشد، آقای لاریجانی نائب‌رئیس نخست و آقای تاجگردون نیز نائب‌رئیس دوم خواهند بود و درصورت ریاست لاریجانی نیز فکر می‌کنم به همین ترتیب عارف نائب‌رئیس اول و باز آقای تاجگردون باتوجه به سابقه خوبی که در مجلس به‌عنوان رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات داشته، می‌تواند گزینه خوبی برای نائب‌رئیسی دوم مجلس دهم باشد.

پیرموذن در پیش‌بینی دیگر اعضای هیات‌رئیسه گفت: فکر می‌کنم افرادی همچون مسعود پزشکیان، علی مطهری، کاظم جلالی، محمدرضا تابش و علیرضا محجوب حتی بهروز نعمتی گزینه‌های خوبی هستند اما آن‌چه با یقین می‌توان گفت این است که اکثر اعضای هیات‌رئیسه را برگزیدگان «لیست امید» تشکیل خواهند داد. ضمن این‌که خانم سهیلا جلودارزاده نیز گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در هیات‌رئیسه است، چراکه حضور یک نماینده از میان بانوان مجلس در هیات‌رئیسه اتفاق بسیار ضروری و مثبتی است.
منبع:انصاف نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ