پیش بینی بانک مرکزی از آینده نرخ ارز و سکه

۲۶ام بهمن ،

بینا- دبیر کل بانک مرکزی گفت: از آنجایی کە پیش فروش سکه منجر به سقوط قیمت سکه و ارز در بازار می‌شود، بانک مرکزی مصمم به اجرای این طرح است و سکه‌ها در این مرحله برائ ایجاد ثبات در بازار و در نهایت جمع آوری نقدینگی موجود پیش فروش می‌شود.
به گزارش بینا، محمود احمدی به ایرنا افزود: بانک مرکزی به منظور جمع آوری نقدینگی از بازار سکه، اقدام به پیش فروش سکه کرده است کە امید می‌رود با این اقدام نقدینگی موجود تا حد قابل توجهی جمع آوری شود.
وی با اشاره به تمهیدات بانک مرکزی برائ انجام هر چه بهتر امور جهت عرضه سکه در سری تازه پیش فروش اظهار داشت: کمیته کارشناسی و تخصصی در بانک مرکزی با بهره‌گیری از تجربه سال قبل، درنظر گرفتن شرایط بازار و انجام بررسی‌های کارشناسی، برنامه ریزی‌ها و هماهنگی‌های لازم را انجام داده است تا این مرحله عرضه به بهترین وجه ممکن صورت پذیرد.
دبیرکل بانک مرکزی دربارهٔ شاپرک نیز گفت: این طرح در تمام کشورهای دنیا به عنوان یک طرح الکترونیکی بانکی اجرا می‌شود ضمن آنکه در ایران شرایط پرداخت کارتی نسبت به سایر کشورها متفاوت بود کە با اجرای طرح شاپرک شاهد ایجاد تحول در نظام پرداخت کارتی خواهیم بود.
دبیرکل بانک مرکزی تصریح کرد: هر چند مجموع مغازه‌ها و حتی زیرپله‌های موجود در کشور ۲ میلیون مغازه است اما با این تعداد رقمی بالغ بر ۲٫۵ میلیون دستگاه POS (پایانه فروش) در کشور وجود داشت کە همین موضوع سبب توزیع نامناسب خدمات دستگاه‌های کارتخوان در کشور شده بود.
وی افزود: برائن اساس، ورود بانک مرکزی به موضوع ساماندهی دستگاه‌های کارتخوان و در نهایت بحث پرداخت کارتی براساس طرح شاپرک سبب شد کە این توزیع نامناسب ساماندهی شده و با همکاری همان اشخاص و فعالانی کە درصحنه حاضر بودند، از جمله شرکت‌های PSP و حتی خود مردم، شرایط پرداخت کارتی براساس طرح شاپرک ساماندهی شود.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ