چالش‌های توسعه تحصیلات تکمیلی و آزمون دکتری بررسی می‌شود

به گزارش تفسیری ممتازنیوز به نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ یکشنبه ۱۴ آبان۹۱،

4-3.jpg

چهل و چهارمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور طی روزهای چهارشنبه ۱۷ و پنجشنبه ۱۸ آبان ماه به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش تفسیری خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر سعید قدیمی دبیر چهل و چهارمین همایش معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی کشور امروز با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: بررسی چالش‌های موجود در زمینه توسعه تحصیلات تکمیلی و آزمون نیمه متمرکز دکتری، تبادل نظر پیرامون نحوه نظارت، ارزیابی و رتبه بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و جذب هیات علمی از مهمترین اهداف برگزاری این گردهمایی است.

وی ارائه گزارش تفسیری فعالیت‌های انجام شده توسط کمیته‌های منتخب شورای برنامه‌ریزی در رابطه با ساماندهی رشته‌ها و بازنگری برنامه‌های درسی دانشگاهها را از دیگر اهداف برگزاری گردهمایی آتی معاونان آموزشی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی عنوان نمود.

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم ادامه داد: در همایش پیش رو، معاونان آموزشی دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی اجرایی شدن طرح آمایش سرزمین آموزش عالی و شیوه‌های اجرای آن خواهند پرداخت.

وی معرفی و قدردانی از معاونان آموزشی برتر و برگزاری سه کارگروه تخصصی در چهل و چهارمین همایش معاونان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خبر داد و گفت: این کارگروه ها با موضوعات “مقررات و برنامه ریزی آموزشی و درسی”، “گسترش و توسعه تحصیلات تکمیلی” و “نظارت و ارزیابی و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و جذب اعضای هیات علمی” برپا خواهند شد.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ