چتر هم برائ اوباما دردسر ساز شد! +عکس

۲۸اردیبهشت،

این روزها باراک اوباما از هر طرف با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند اما حالا ماجرای باران آمدن در جریان نشست خبری با رجب طیب اردوغان هم برائ او دردسرساز شده است.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ؛ این روزها باراک اوباما از هر طرف با مشکلات مختلفی دست و پنجه نرم می‌کند اما حالا ماجرای باران آمدن در جریان نشست خبری با رجب طیب اردوغان هم برائ او دردسرساز شده است.

 قضیه از این قرار است که در جریان نشست خبری با اول وزیر ترکیه در فضای باز کاخ سفید نم‌ نم‌باران آغاز شد و اوباما از دو تفنگدار دریایی که برائ تشریفات مراسم حضور داشتند خواست تا برائ جلوگیری از خیس شدن خودش و اردوغان بالای سر آنها دو چتر را نگه دارند. حالا محافظه‌کاران و بعضی مقام‌های نظامی آمریکا این اقدام باراک اوباما را توهین به لباس نظامی و نقض قوانین و پروتکل‌های تفنگداران دریایی خوانده‌اند و ماجرا جنجالی شده است.

بر اساس قوانین نظامی آمریکا،تفنگداران دریایی در زمانی به تن داشتن یونیفرم حق استفاده از چتر را ندارند. مقام‌های نظامی آمریکا با انتقاد از باراک اوباما تأکید کرده‌اند که او به عنوان فرمانده نیروهای مسلح آمریکا در‌واقع دستور نقض قوانین نظامی را در جلوی دوربین‌ها داده و احتمالاً با وجود پست خود از این ماجرا کلاً بی‌‌خبر بوده است.

 در جریان نشست خبری اوباما به دو تفنگدار دریایی می‌گوید با چتر آماده باشند تا در صورت بارش باران از آنها استفاده شود. قوانین استفاده از چتر برائ نیروهای ارتش آمریکا هم به همین شکل است و نیروهای نظامی تنها در زمانی که یونیفرم نداشته باشند می‌توانند زیر باران از چتر استفاده کنند.

علاوه بر نقض قوانین، استفاده از نیروی نظامی برائ نگه داشتن چتر هم سبب انتقاد از اوباما شده است. در شبکه‌های اجتماعی این موضوع جنجالی شده و کاربران استفاده از تفنگداران دریایی را برائ نگه داشتن چتر را نوعی توهین تلقی کرده‌اند. روزنامه واشنگتن پست گزارش داده که رئیس جمهوری آمریکا به جای استفاده از نیروهای نظامی برائ نگه داشتن چتر می‌توانست بسیار راحت نشست خبری خود با اول وزیر ترکیه را در زیر سقف برگزار کند! 

منبع: مجله مهر


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ