چرا دختران روز به روز چاق‌تر می‌شوند؟

تحقیقات نشان می‌دهد، بسیاری از دختران جوان امروزه فقط ۱۷ دقیقه در روز فعالیت بدنی دارند. البته این وضعیت در پسران اندکی بهتر است و میزان فعالیت بدنی در آنها به ۲۴ دقیقه در روز می‌رسد.

  تحقیقات نشان می‌دهد، بسیاری از دختران جوان امروزه فقط ۱۷  دقیقه در روز فعالیت بدنی دارند. البته این وضعیت در پسران اندکی بهتر است و میزان فعالیت بدنی در آنها به ۲۴ دقیقه در روز می‌رسد. به اعتقاد دانشمندان این آمار غیرقابل باور است و به این ترتیب باید نگران سلامت آینده نسلی بود که تمام وقت خود را صرف تماشای تلویزیون و کار با کامپیوتر کرده‌اند.

محققان انگلیسی دستگاه‌های خاصی را به دختران جوان متصل کردند تا متوجه شوند آنها چه مدت از روز را صرف پیاده‌روی، دویدن و انجام حرکات ورزشی می‌کنند. با انجام این کار مشخص شد، دختران فقط ۴ درصد از اوقات بیداری خود را صرف فعالیت‌بدنی می‌کنند که به زحمت به ۲۰ دقیقه در روز می‌رسد. متاسفانه بسیاری از دختران علاقه خود به ورزش کردن را از دست داده‌اند و دیگر هیچ انگیزه‌ای برای داشتن زندگی پرتحرک ندارند. در عوض نسل جدید می‌خواهد با ساده‌ترین روش‌ها مانند خوردن قرص‌های لاغری و گرفتن رژیم‌های عجیب به تناسب اندام برسد که در دراز مدت عوارض بسیار زیادی به همراه دارد. اگر وضعیت به همین منوال پیش برود کودکان امروزی در سنین پایین‌تری نسبت به والدین خود جانشان را از دست می‌دهند و عمر کمتری خواهند داشت. هر فرد بالغ باید به‌مدت ۵ نوبت در هفته و هر بار به میزان حداقل نیم ساعت تحرک بدنی داشته باشد.


ممتازنیوز/momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *