چرا زنان خیانت را راحت تر می بخشند

آبان ۱۳۹۸

از هر ده زن، شش نفر همسر خیانتکار خود را یک یا دو بار می بخشد اما اگر تعداد دفعات خیانت به سه بار برسد، از همسر خود جدا می شوند.


به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران ، از هر ده زن، شش نفر همسر خیانتکار خود را یک یا دو بار می بخشد اما اگر تعداد دفعات خیانت به سه بار برسد، از همسر خود جدا می شوند.تحقیقات اخیر حاکی از آن است که اکثر زنان خیانت همسر خود را یک یا دو بار می بخشند، ولی اگر تعداد موارد آن به سه برسد، از خیر زندگی مشترک خود خواهند گذشت. این در حالی است که مردان تا این حد بزرگواری به خرج نمی دهند و از هر ده مرد تنها یکی با همسر خیانتکار خود کنار می آید.

این تحقیق که در انگلستان انجام شده است نشان داد که از هر ده زن، شش نفر همسر خیانتکار خود را یک یا دو بار می بخشد اما اگر تعداد دفعات خیانت به سه بار برسد، از همسر خود جدا می شوند. ۵۳ درصد زنان می گویند اگر به خیانت شوهرشان پی ببرند، احتمالا به او فرصتی برای جبران خواهند داد، البته در صورتی که این خیانت تنها یک اشتباه کوتاه و گذرا باشد، نه یک رابطه طولانی مدت و ریشه دار. با این حال نتایج تحقیق نشان داد تنها ۱۳ درصد از مردان توانایی بخشیدن همسر خود و ادامه زندگی با او را دارند.

حدود ۸۹ درصد زنان و مردانی که در این تحقیق شرکت کردند معتقد بودند که بی وفایی همسر سخت ترین و بزرگ ترین مشکلی است که ممکن است در یک رابطه به وجود بیاید و آثار آن تا مدت ها در روان فرد باقی خواهد ماند. عدم صمیمیت و عشق، و نیز داشتن همسری که وقت خود را بیش از حد را با دوستان و یا درمحل کار خود می گذراند، بزرگ ترین عامل خیانت در یک رابطه گزارش شده است. حدود ۳۸ درصد از زوج های انگلیسی  به نوعی دچار این مشکل می باشند، و سبب اصلی نجات یک رابطه پس از خیانت این بوده است که دو طرف تصمیم گرفته اند با هم “صادق و روراست باشند و احساسات خود را بی پروا بیان کنند.”


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. لیلا گفت:

    معلومه هنوز مجردی که چنین حرفی میزنی چون نمی دونی چه درد وحشتناکی داره.وچقدرروحیه بچه ها خراب میشه .ادم مورد تمسخر واقع میشه .وهرکی از راه میرسه میخاد به ناحق نصحیتت کنه که بیشتر به شوهرت برس .مردها همیشه اول زندگی هیچی ندارن وباقناعت وصرفه جویی همسر اول به جایی میرسن این خیلی بی انصافیه که تا به یه نون ونوایی رسیدن قلب همسرشونو بشکنن وبرن دنبال یکی دیگه .خدایا خیلی سخته .با این کارزن اول برای همیشه افسرده وخاکسترنشین میشه .

  3. نگار گفت:

    درایران چیزی به نام خیانت وجودنداردچون درسایه اسلام عزیزتعددهمسر برای مرد یک امر الهی است ومانع زناوفسادشدهوچنانچه زنی به این مسئله اعتراض کندجواب حاکم شرع اینست که حسادت نکند خداراهم شکر کندوبه پستوی خانه پناه برد وحق جدایی هم ندارد چون مرد توانایی خرجی اوراداردشایددرانگلستان تحقیق کنند وآماربدن ولی درایران صورت مسئله وجودندارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *