چرا هیچ یک از حوزه‌های جوانان مجری قانون تسهیل ازدواج نیستند؟

1014-1.jpg

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، گفت: بر اساس قانون، مجری قانون تسهیل ازدواج جوانان وزارتخانه‌های اقتصاد و راه و شهرسازی هستند و باید از تصویب‌کنندگان این قانون پرسید که چرا هیچ یک از حوزه‌های جوانان مجری این قانون نیستند؟

محمد صادق اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: بخشی از قانون تسهیل ازدواج جوانان عملیاتی نشده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در زمینه سند جامع جوانان نیزاظهارکرد: در سند جامع جوانان تکالیف دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است. به عنوان مثال قرار شده است تا در برنامه‌های درسی وزارت بهداشت پیش بینی‌های لازم انجام شود و وزارت علوم برای دانشجویان متاهل امکان استفاده از خوابگاه‌های متاهلین را فراهم کرده و وزارت آموزش و پرورش نیزبا رویکرد آموزش مهارتهای زندگی کتابهای درسی را بازنگری کند.

اکبری در پایان گفت:‌ صدا و سیما نیز بر اساس این قانون باید در برنامه‌های مختلف از جمله برنامه‌های نمایشی به ترویج ازدواج بپردازد و همه این بخشها عملیاتی شده است.

به گزارش ایسنا قانون تسهیل ازدواج جوانان ۱۳ ماده دارد و در آن وظایفی مانند راه اندازی صندوق اندوخته ازدواج جوانان و احداث مسکن موقت به عهده دولت گذاشته شده است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ