“چسب‌های بینی” عامل درمان یا بیماری

آذر ۱۳۹۹

جراحی زیبایی بینی در بعضی از اشخاص سبب می‌شود فرد زیبایی نسبی خود را از دست بدهد.

دکتر محسن نراقی، رئیس انجمن جراحان بینی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان ممتاز نیوز، در خصوص چگونگی جراحی بینی گفت: جراحی زیبایی بینی در اشخاصی بهتر است، انجام نشود که این اشخاص به شش گروه تقسیم می‌شوند.

۱- در اشخاصی که فرد تصور می‌کند بینی‌شان دچار مشکل است، ولی با بررسی زیبایی شناسانه، ملاحظه می‌کنیم که بینی فعلی در تناسب قابل قبولی باد یگر اجزا صورت قرار دارد.

چنین اشخاصی در صورت جراحی، به احتمال زیاد زیبایی نسبی خویش را از دست خواهند داد.

۲- در گروهی از متقاضیان هم ایرادهایی جزیی دارد که با اشاره اطرافیان به این موضوع آن‌ها را به سمت جراحی می‌کشاند، در عده‌ای نیز به سبب ساختار خاص بینی به محض جراحی احتمال بروز مشکلات تنفسی افزایش می‌یابد.

در گروه دیگر اشخاص تقاضای تغییرات نادرست به لحاظ سلامت بینی دارند.

برخی متقاضیان دیگر دچار نقصان در زیبایی می باشند، ولی معاینه جراح آشکار می‌شود که سبب عمده این نقصان اجزایی غیر از بینی است.

وی افزود: عوارض تنفسی می‌توانند از مشکلات مختلفی منشأ بگیرد. 

۱- چسبندگی‌های داخل بینی

۲- باقی ماندن انحراف داخل بینی 

۳- بزرگی شاخک‌های بینی

دکتر نراقی، با اشاره به عوارض‌های زیبایی ناشی از عمل جراحی بینی عنوان کرد: عوارض زیبایی جراحی پلاستیک متنوع بوده و مهمترین آن‌ها در موارد زیر است.

۱- بینی زینی شکل 

۲- صدمات مجرای اشکی و کاسه چشم

۳- آسیب پوست بینی 

۴- فرورفتگی‌های پره‌های بینی

۵- برداشته شدن پوست پره‌های بینی

۶- از دست دادن پوست نوک بینی

۷- گشاد شدن مویرگ‌های روی پوست بینی

این عوارض خطرات زیادی را به دنبال دارد، این موضوع اهمیت توجه به مسائل داخلی بینی در حین جراحی بینی را می‌رساند که سبب افت قابل ملاحظه در کیفیت زندگی اشخاص می‌شود.

وی، دربارهٔ آمپول‌های کورتون بعد از عمل بیان کرد: بینی بعد از جراحی ممکن است تا مدت‌ها ورم داشته باشد و بهترین کار این است که فرصت دهیم، تورم بتدریج فروکش کند و در طی این مدت باید از مجاورت در آفتاب پرهیز کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن