چطور با شوهر خود درباره ی رابطه جنسی حرف بزنیم ؟

چطور با شوهر خود درباره ی رابطه جنسی حرف بزنیم

 

مسئله ی جنسی مهمترین مسئله ایست که می تواند موجب خوشحالی زوج ها شود؟نه،مورد مناسبی نیست.زوج ها اغلب از ازدواجی که منجر به بالا یا پایین رفتن رابطه جنسی شود،خوششان نمی آید.اما خبرهای خوبی از گفته های کیمبرلی ای شارکی،یک درمانگر سکس در شیکاکو یافتیم.”مسائل جنسی در بین زوج ها حل شدنی است.”- باید با همسر خود درباره ی رابطه ی جنسی صحبت کنید. اینجا چند نکته مهم درباره صحبت با یک شوهر کم حرف تر وجود دارد.

۱٫ موضوع را در تخت مطرح نکن

درست قبل یا بعد از رابطه ی، وقتی که لخت هستید، بهترین زمان برای صحبت درباره رابطه ی جنسی نیست،شارکی می گوید.”آن موقع ما در اوج احتمال رابطه ی جنسی هستیم.” همچنین اتاق خواب شما،بخصوص تخت تان باید جایی برای صحبت درباره ی رابطه ی جنسی باشد، نه جایی برای حرفای روزمره. بجای تخت، یک مکان دلپذیراما امن، مانند یک رستوران با یک فضای رمانتیک برای آرامش کافی انتخاب کنید.

۲٫ برای صحبت از قبل برنامه بریزید

اگرچه گاهی بعضی از حرفا ناگهانی زده می شوند،اما این حرف ها(مسائل جنسی) نباید این چنین گفته شوند.”اگر با شوهرتان رودررو صحبت نکنید،او احتمالا راحت تر صحبت می کند”.شارکی می گوید. به شوهرتان تمایل برای حرف زدن را نشان دهید، این به هردوی شما کمک میکند که درباره ی چیزی که می خواهید بگویید فکر کنید.

۳٫ گاهی اوقات روز های داغ و به یادمانی که با هم داشتید را یادآوری کنید

شارکی می گوید: بعضی وقتا حتی ابراز حس دلتنگییتان برای کاراهایی (جنسی) که سابقا انجام می دادید،شما را بسمت صحبت درباره ی رابطه ی جنسی می برد. شما برای مثال می توانید بگویید، ” یادت میاد اون چند ساعتی رو که فقط داشتیم همدیگه رو می بوسیدیم؟ من دلم می خواد الان.” یا “من عاشق زمانی م که منو از پشت بغل می کردی، واقعا احساس خواستنی بودن می کردم.”

۴٫ بدانید که شوهر شما به تنهایی نمیداند چطور شما را ارضاء کند

اینکه مردانی کم تجربه وجود دارند که راه ارضاء کردن همسر خود را نمی دانند، حقیقت دارد. اما براساس نظریه ی ، تد کریگر،نویسنده ی کتاب ازدواج داغ طولانی، حقیقتی که برای همه قطعی هست، این است که روش های تکراری و همیشگی در انجام رابطه ی جنسی دیگر نمی توانند موجب رضایت همسران شوند. اگر شما به همسرتان روش های مورد علاقه تان را نگویید، او از کجا باید بفهمد؟این حرف زدن را همانند نقشه ی یک جاده ی جدید فرض کنید.

۵٫ درخواستتان را واضح بگویید

کریگر می گوید: اگر شما دقیقا نمی دانید چه چیزی را از همسرتان می خواهید، پس نمی توانید خواسته تان را به او برسانید.اگر شما قبلا دوست داشتید که روی تخت بروید و شروع به رابطه ی جنسی کنید، اما الان دوست دارید قبل از شروع رابطه ی جنسی روی ساحل مدتی در آغوشش باشید، یا اینکه این روزها یک قسمت از بدنتان مثل سابق گرم و داغ نیست، به همسرتان بگویید.

۶٫مناسب و بدون تحقیرکردن حرف بزنید

کریگر میگوید:شما مجبور نیستید به هر آنچه کاملا می خواهید برسید. با یک توافق ذهنی شروع کنید.این کمک می کند که همسرتان هم قلبا علاقه ی شما را بپذیرد. شما به جای این جمله ،” ما باید درباره ی نقص ها و اشکالات رابطه ی جنسی مان حرف بزنیم.” بگویید ” من میدونم که تو می خوای احساس خوبی به من بدی و من میخوام از رابطه ی جنسی لذت ببریم، بنابراین ازت میخوام درباره ی لذتبخش تر کردنش حرف بزنیم،میشه؟

۷٫برای لذت بردن خودت حرف بزن

کریگر می گوید:اصل موضوع درباره ی درخواست و نیاز های شماست و این شمایید که به شوهرتان می گویید. پس بجای گفتن این جمله،” تو هرگز منو از جلو ارضاء نمیکنی”، بگویید “من دوست دارم قبل شروع رابطه ی جنسی، بیشتر همدیگه رو لمس و نوازش کنیم.”

۹٫ذهن خود را آماده ی پذیرش عقیده های او کنید

اگرچه شما برای رفع نیازهای خود با همسرتان حرف می زنید، اما بعضی وقتا باید طبق خواسته های او عمل کنید. ممکن است بعد از مدتی همسرتان دیگر از خواسته هایتان خوشش نیاید و باید تغییرش دهید،شارکی می گوید.شما با اقداماتی مانند: تغییر زمان وبرنامه تان برای رابطه ی جنسی یا تحت یک برنامه ی درمانی جنسی قرار گرفتن، رابطه ی جنسی را از حالت تکراری خارج کنید.شما همچنین می توانید از بعضی از کتاب ها و فیلم ها هم استفاده کنید

۱۰٫به یاد داشته باشید که این آخرین باری نیست که با هم حرف می زنید

حرف زدن درباره ی رابطه ی جنسی را نمی توان به زمان خاصی از زندگی اختصاص داد.آن یک بحث ناگهانی است.خیلی از از زوج ها یک برنامه ی منظم درباره ی همه ی مساءل زندگی اعم از مساءل مالی تا فرزندان، دارند.اما چرا آنها برنامه ای برای صحبت درباره ی مسائل زندگی زناشویی شان ندارند؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *