چنگ اندازی وهابیون بر پیکره مدینه الرسول !

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

عربستان سعودی مصمم است تا iبه iبهانه طرح توسعه “مسجد النبی” و ساخت مسجدی عظیم در مجاورت مدینه منوره، بناهای تاریخی اسلام را در دومین شهر مقدس مسلمانان، نابود کند!

به گزارش تفسیری گروه وبگردیممتازنیوز، افراطیون وهابی از هیچ اقدامی در جهت از بین بردن تاریخ اسلام کوتاهی نکرده و درصدند تا روند تخریب ابنیه تاریخی اسلام را همچنان ادانه دهند!

به گزارش تفسیری صراط، در همین جهت عربستان سعودی مصمم است تا iبه iبهانه طرح توسعه “مسجد النبی” و ساخت مسجدی عظیم در مجاورت مدینه منوره، بناهای تاریخی اسلام را در دومین شهر مقدس مسلمانان، نابود کند!

برای اجرای این طرح عظیم چند میلیارد دلاری، می بایست سه مسجد مقدس و تاریخی مسلمین و نیز چندین بنای تارخی دیگر که در مسیر این طرح واقعند تخریب شوند! بنابر وقتبندی پیماکاران مقرر است اجرای این طرح، پس از پایان مناسک حج امسال با کار روی مسجدالنبی در مدینه آغاز شود و پس از کامل شدن طرح، این مسجد iبه بزرگترین بنای دنیا بدل خواهد شد. از جمله این مساجد می توان iبه مسجد غمامه که iبه دست مبارک پیامبر اکرم(ص) ساخته شده و نیز مسجد حضرت علی(ع) اشاره نمود.

اما ستیز وهابیون سلفی با تاریخ اسلام و ابنیه تاریخی آن iبه همین مورد محدود نمی شود. شهر مقدس مکه مکرمه نیز از دست اندازی های سلفی ها در امان نمانده و جای جای این شهر iبه دلایل واهی هم چون طرح های توسعه و بازسازی و… تخریب شده است!

پروژه کذایی “جبل عمر” یکی از این طرح هاست و همچنین برج های ماسونی “ابراج البیت” در مجاورت خانه خدا نیز جزو همین طرح بوده است. بواسطه اجرای این طرح در شهر مکه اماکن متبرکه و مقدسی چون محل تولد پیامبر اسلام (ص) و خانه حضرت خدیجه متأسفانه مورد تخریب واقع شده اند!

اقدامات توسعه گرایانه رژیم آل سعود در کشور عربستان نیز با انتقادات فراوانی همراه بوده است.

“عرفان العلوی” محقق بنیاد پژوهش های میراث اسلامی در مورد طرح توسعه مسجد النبی می گوید: «هیچکس نمی گوید مدینه iبه گسترش احتیاج ندارد اما برای این کار راههایی وجود دارد، iبه طور مثال می توان توسعه را طوری انجام داد که این اماکن باستانی اسلامی مورد محافظت قرار گیرند یا توسعه شامل آنها نشود.»

اینگونه اعمال افراط گرایانه، بخشی دیگر از خیانت ها و جنایات رژیم منحوس آل سعود در جهت زدودن و ویرانی آثار اسلامی از چهره شهرهای مقدسی چون مکه مکرمه و مدینه منوره بشمار می رود. پیشتر نیز وهابیون ماهیت پلید خویش را با تخریب بقعه مبارک ائمه بقیع و نیز سایر آثار شیعی در سراسر عربستان نشان داده اند.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *