چهار کتاب موسیقایی وارد بازار نشر می‌شود

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

انوش جهانشاهی؛ نوازنده سه‌تار و آهنگساز به‌زودی چهار کتاب‌ در حوزه موسیقی منتشر می‌کند.

انوش جهانشاهی؛ نوازنده سه تار و آهنگساز، در گفت و گو با خبرنگار موسیقی هنرآنلاین از انتشار یافتن چهارجلد کتاب و CD از تالیفات خود خبر داد و در این باره گفت: به پیشنهاد ناشر کتابهایی که قبلا منتشر کرده بودم را در قالب CD اجرا و ضبط کرده و به زودی روانه بازار موسیقی خواهم کرد.

این آهنگساز که خواننده آثار خود نیز هست، در ادامه خاطر نشان کرد: غوغای ستارگان، جان مریم، آتش کاروان وپیک سحری عنوان این کتاب‌ها می باشند که تمامی درس‌های انتشار یافته در آن را اجرا و ضبط کرده‌ایم. این کتاب‌ها سال‌هاست انتشار یافته‌اند ولی چون در شهرستانها استاد خوبی برای تدریس آنها وجود نداشته است، درخواست‌هایی مبنی بر اجرای درس‌های آن‌ها شده بود که بر اساس آن ما به اجرای درس‌های داده شده اقدام کردیم.

وی با بیان اینکه این کتاب‌ها، که جزو پرفروش ترین کتاب‌های حوزه آموزشی تار و سه تار به حساب می آیند، گفت: کتاب “جان مریم” همراه با CD حدود یک ماه است که در بازار موسیقی انتشار یافته است و “غوغای ستارگان” هفته اول مهرماه روانه بازار خواهد شد. همچنین کتاب “آتش کاروان” در مهر یا آبان ماه همراه با CD منتشر خواهد شد. اما “پیک سحری به جهت اینکه اخیرا بدون CD انتشار یافته بود، منتظر می شویم تا چاپ آن به پایان برسد و در ایام عید نوروز همراه با CD که حاوی درس‌های اجرا شده است، منشر شود و به دست علاقه مندان برسد.

انوش جهانشاهی مؤلف، مدرّس و کارشناس ارشد موسیقی عضو رسمی و پیوسته خانه موسیقی ایران از محضر استادانی همچون جلال ذوالفنون، مصطفی کمال پورتراب، فرهاد فخرالدینی ، کا مبیز روشن روان، شریف لطفی و محسن الهامیان در زمینه های مختلف موسیقی بهره مند شده است. وی نغمه‌های ماندگار ۱و ۲، چترعشق، دیار آشنا ۱ و۲ فوگ و انوانسیون (Fugue & Invention ) برای ارکستر مجلسی و آنسامبل کلاسیک و ایرانی را در کارنامه موسیقایی خود دارد.

همچنین در زمینه نوشتاری او می توان به آثاری مانند جان مریم، غوغای ستارگان، غوغای ستارگان، آتش کاروان ، پیک سحری، کتاب چترعشق، کتاب تکنواز (آثاری از شادروان ارسلان خان درگاهی برای سه تار)، گردونه آکورد، دیارآشنا، فوگ و انوانسیون و… اشاره کرد.

پایان پیام/۴۳


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ