چه رمزهایی زود لو می‌روند؟

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

با وجود افزایش روند کلاهبرداری از کارت های اعتباری بانکی هنوز ۱۲۳۴، رایج ترین شماره رمز برای این کارت هاست و رمز ۱۱۱۱ و ۰۰۰۰ در رتبه دوم و سوم پر استفاده ترین رمزها قرار دارد.
 
 
محققان اعلام کردند از هر ۱۰ رمز یکی آن قدر واضح است که کلاهبرداران می توانند آن را به درستی حدس بزنند در حالی که بیش از یک چهارم رمزها نیز بسیار رایج می باشند و می توان در کمتر از ۲۰ تلاش آن را کشف کرد.
 
مرکز تحقیقات DataGenetics،  سه میلیون رمز چهار رقمی را مورد بررسی قرار داده و دریافته است بسیاری از مردم از تاریخ تولد خود برای رمز کارت بانکی شان استفاده می کنند و همین امر حدس زدن رمز را توسط هکرها آسان تر می کند.
 
محبوب ترین رمز ها برای کارت های بانکی
۱- ۱۲۳۴
۲- ۱۱۱۱
۳- ۰۰۰۰
۴- ۱۲۱۲
۵- ۷۷۷۷
۶- ۱۰۰۴
۷- ۲۰۰۰
۸- ۴۴۴۴
۹- ۲۲۲۲
۱۰- ۶۹۶۹
پژوهشگران مرکز امنیت "مک آفی" دریافته اند ۱۷ درصد مردم اروپا قربانی کلاهبرداری از کارت های بانکی با هزینه هر نفر هزار و ۷۶ پوند می شوند.
 
سال قبل هزینه کلی کلاهبرداری از کارت های بانکی در انگلیس از سوی هکرها و کارت های شبیه سازی شده  42.1 میلیون پوند اعلام شد و میزان کلی کلاهبرداری انجام شده از تمامی کارت های اعتباری به ۳۸۸ میلیون پوند رسید.
 
با استفاده از رقم های صفر تا ۹ می توان ۱۰ هزار ترکیب احتمالی برای رمز کارت بانکی ساخت.
 
به گفته محققان ۱۱ درصد از رمز عبورهای محبوب ۱۲۳۴ است که این میزان استفاده از این رمز عبور پژوهشگران را مبهوت کرده است این رمز عبور از بقیه چهار و دویست رمز دیگر که در انتهای فهرست قرار دارند محبوب تر و رایج تر است.
 
دومین رمز بسیار رایج برای کارت های اعتباری بانکی ۱۱۱۱ است که در شش درصد از موارد از آن استفاده می گردد. رتبه سوم رایج ترین رمز های عبور به ۰۰۰۰ تعلق دارد که دو درصد از مردم از آن استفاده م

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *