چه قیمتی برای خودرو دنا مناسب است ؟ + جدول مقایسه‌ای

به گزارش سرویس اخبار اقتصادی ممتاز نیوز،

قیمت دنا این روزها به سوژه اصلی رسانه‌ها در حوزه خودرو تبدیل شده است. کار به جایی رسیده که شرکت تولیدکننده این خودرو تهدید به توقف …

چه قیمتی برای خودرو دنا مناسب است ؟ + جدول مقایسه‌ای

قیمت دنا این روزها به سوژه اصلی رسانه‌ها در حوزه خودرو تبدیل شده است. کار به جایی رسیده که شرکت تولیدکننده این خودرو تهدید به توقف تولید این خودرو کرده است. برای اطلاع از بالا یا پایین بودن قیمت این خودرو مشخصات آن را با محصولات هم‌سطح حاضر در بازار ایران بررسی کرده‌ایم.

هفته گذشته چالش ایران خودرو با شورای رقابت برای تعیین قیمت دنا آغاز شد. شورای رقابت قیمت دنا را ۴۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین کرد، در حالی‌که نظر ایران خودرو ۴۸ میلیون تومان است. ایران خودرویی‌ها معتقدند قیمت تمام شده این خودرو برای آنان ۴۶ میلیون تومان است و به همین دلیل تهدید به توقف تولید این خودرو در صورت عدم اصلاح قیمت آن کرده‌اند.

آنان ضمن کنایه به عملکرد شورای رقابت درخصوص تفاوت قائل شدن بین محصولات چینی و ایرانی معتقدند که با این شیوه قیمت‌گذاری، محصولات ایرانی قابلیت رقابت با چینی‌ها را نخواهند داشت.

در این زمینه معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو اظهار کرده که “شورای رقابت قیمت خودروهای چینی هم کلاس دنا را ۴۸ میلیون تومان به بالا تعیین کرده‌. مگر خون چشم بادامی‌ها از ما رنگین‌تر است؟”

به گفته عبدالله بابایی، خودروهای چری، لیفان، جک و گریت‌وال از جمله رقبای دنا در بازار هستند.

به همین منظور در جدول زیر عملکرد کیفی و فنی دنا با محصولات هم‌کلاس خود در بازار ایران از جمله VOLEEX C30، MVM 530، LIFAN 620، JAC J5 و JEELY EC7 مقایسه و در نهایت قیمت‌ این خودروها هم آورده شده تا بتوان تحلیل درست‌تری از این موضوع داشت.

با این اوصاف به نظر شما دنا چند می‌ارزد؟!

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید :


آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *