چگونه از شکستن ناخن ها جلوگیری کنیم

اگر می خواهید ناخن هایتان را بلند کنید، بلندی آن ها را حفظ کنید یا مانیکور زیبایی که کرده اید را نگه دارید باید از آن ها مراقبت کنید. شکستن ناخن ریسک بزرگ زندگی روزمره ی ماست. کمی بیشتر هوای ناخن هایتان را داشته باشید تا همیشه سالم و قوی بمانند.

 
موضوع:

 • سلامتی
 • مراقبتهای شخصی
 • مراقبتهای ناخن
 • ناخن

Tags: featuredسلامت ناخن هاسلامتیمراقبت از ناخنناخنچطورچگونه

چگونه
۱
از ناخن ها به عنوان ابزار استفاده نکنید. بلند کردن، باز کردن و خراش دادن چیزی با ناخن ها باعث شکستن یا پوست اندازی آن می شود.
۲
هنگام تمیزکاری یا باغبانی دستکش دست تان کنید. بسیاری از مواد شیمیایی خانگی برای ناخن ها مضر هستند و ممکن است باعث ترک برداشتن ناخن ها شوند.
۳
ناخن هایتان را نجوید و لاک روی ناخن را نخارانید. ناخن هایتان ضعیف و شکننده می شوند.
۴
یک لایه لاک، بی رنگ یا رنگی، روی ناخن ها بزنید. لاک زدن مداوم باعث حفظ رطوبت ناخن می شود. حتی لاک های مخصوص تقویت ناخن هم موجود هستند. لاک قدیمی را هر هفته پاک کرده و لاک جدید روی آن بزنید. از استون برای پاک کردن استفاده نکنید چون ناخن ها را خشک می کند.
۵
دستان خود را روزی دو بار مرطوب کنید. لوسیون مرطوب کننده را به ناخن ها و زیر آن ها بمالید. ناخن ها هم مانند پوست به مرطوب کننده نیاز دارند. بعد از شستشو و پاک کردن لاک دوباره مرطوب کنید.
۶
رژیمی سالم داشته باشید. پروتیین زیاد مصرف کنید و غلات و سبزیجات زیاد که حاوی آهن هستند بخورید. شیر و تخم مرغ علاوه بر پروتیین حاوی روی هستند. مصرف بیوتین و ویتامین B کامپلکس بصورت مکمل نه تنها برای ناخن ها بلکه برای موها هم بسیار فایده دارد.
نکات و هشدارها
اگر از سفت کننده های ناخن استفاده می کنید، از محصولاتی که حاوی سولفونامید تولوئن و یا فرمالدئید هستند جلوگیری کنید. چون باعث تحریک پوست می شوند.
ناخن هایی که جوابگوی هیچ کدام از این درمان ها نیستند ممکن است مشکل پزشکی داشته باشند. اگر نگران ضعیفی، لکه ها و زرد شدن ناخن هایتان هستید با پزشک ملاقات کنید.
منابع
eHow.com

مطالب مرتبط

 1. چگونه با تغذیه ناخن هایی سالم داشته باشیم
 2. چگونه از رشد طبیعی ناخن ها مطلع شویم
 3. چگونه به کمک ناخن ها از برخی بیماری ها آگاه شویم
تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
 1. دینه سادات گفت:

  تشکر

 2. دینه سادات گفت:

  تشکر ازمعلومات مفید شما ولطفا درباره ریزش مو معلومات دهیدجهانی سپاس

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *