چگونه از صفحات گوگل کروم خروجی pdf بگیریم

گردآوری شده توسط گروه وبگردی ممتاز نیوز:

به طور کلی ذخیره صفحه وب به صورت کامل و یا جدا سازی متن و ذخیره آن، عملی وقت گیر است. با این ترفند خیلی ساده و سریع تمام اطلاعات مورد نظر خود را ذخیره می کنید.

به گزارش مجله شبانه ممتاز نیوز، ترفند امروز مربوط به مرورگر گوگل کروم است و این امکان را به شما می دهد تا بدون استفاده از هیچ نرم افزار یا افزونه ای، صفحات اینترنتی باز شده با این مرورگر را به صورت یک فایل PDF در حافظه رایانه ذخیره کنید. به طور کلی ذخیره صفحه وب به صورت کامل و یا جدا سازی متن و ذخیره آن، عملی وقت گیر است.

با این ترفند خیلی ساده و سریع تمام اطلاعات مورد نظر خود را ذخیره می کنید.برای این کار ابتدا صفحه وب مورد نظرتان را با مرورگر کروم اجرا کنید و سپس کلید ترکیبی Ctrl+P را در سیستم عامل ویندوز و Cmd+P را در سیستم عامل Mac فشار دهید. با انجام این کار پنجره ای به نام Print dialog باز می شود.

حال در قسمت Destination در این پنجره، گزینه «Save As PDF» را انتخاب و روی دکمه Save کلیک کنید. با انجام این کار ذخیره صفحه وب مورد نظر شما در قالب پی دی اف آغاز می شود و می توانید فایل مورد نظر را در هر مکانی از حافظه رایانه که می خواهید،ذخیره کنید.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *