چگونه از چرب شدن پوست جلوگیری کنیم؟

۲۱م دیماه ،
ممتاز نیوز : فعالیت بیش از حد غدد سبابه در پوست و ترشح بیش از حد ” سبوم ” سبب چرب شدن پوست می گردد . عوامل متعددی از جمله تغییر سطح هورمونها ، رطوبت ، رژیم غذایی و لوازم آرایشی منجر به چرب شدن پوست ما می شوند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از البرز ؛ اگرچه پوست انسانها معمولا” در دوران بلوغ چرب می گردد اما ممکن است این مشکل برای هر کسی در هرسنی پیش بیاید. با اینکه هیچ چیزی نمی تواند فرایند چرب شدن پوست را کاملا” متوقف کند اما چند راهکار و داروی خانگی برای کمتر شدن آن وجود دارد.

هر روز سه بار با صابون و آب گرم صورت خود را بشوئید.

بطور منظم ورزش کنید زیرا ورزش کردن گردش خون را افزایش می دهد و سبب تعریق و باز شدن منافذ پوست می گردد. برخلاف باور بسیاری از مردم ، عرق کردن برای سلامت پوست بسیار مفید است و به جلوگیری از چرب شدن پوست و جوش زدن کمک می کند.

هر هفته چند بار از ماسک گل یا خاک رس استفاده کنید، معمولا” ماسکهای تیره تر جذب بالاتری دارند اما ماسک خاک رس سرخ کمتر تحریک کننده است و برای پوستهای حساس مناسب تر است.

اگر از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنید ، قطع کردن و یا تعویض این قرصها ممکن است به جلوگیری از چرب شدن پوستتان کمک کند .هورمونها نقش بسیار بسیاری در چرب شدن پوست ما ایفا می کنند و به همین سبب است که در دوران بلوغ و دوران حاملگی ، معمولا” پوست چرب می گردد و جوشها بیشتر می شوند.

از لایه برداری بیش از حد پوستتان پرهیز کنید.لایه برداری بیش از حد پوست اغلب سبب تشدید چربی پوست می گردد.

برای کنترل چربی پوست ، از محصولات حاوی رتینول هم می توانید استفاده کنید اما توجه داشته باشید که از این محصولات نباید بسیار استفاده کنید زیرا ممکن است سبب تحریک شدن و قرمزی پوست شما و همچنین پوسته پوسته شدن آن شوند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ