چگونه بر اساس رنگ پوستمان، رنگ مو انتخاب کنیم

از رنگ موهایتان خسته شده اید و می خواهید آن ها را رنگ کنید؟ چه رنگی؟ وقتی می خواهید موهای خودتان را رنگ کنید، ممکن است برای انتخاب رنگ مناسب دچار تردید شوید. امـا نکاتی هست که استفاده از آنها انتخاب را برایتان ساده تر می کند. با این چگونه همراه باشید تا هم بدانید رنگ پوست شما گرم است یا سرد و هم این که چه رنگ مویی به شما می آید.

(ادامه مطلب را بخوانید)
موضوع:

  • رنگ مو
  • مد و زیبایی
  • مو

Tags: انتخاب رنگ موانتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوسترنگ مورنگ کردن مورنگ کردن مو با توجه به رنگ پوستهماهنگی رنگ مو و پوستپوست گرم یا سردچطورچگونه

چگونه

۱

اگر به تازگی وارد وادی رنگ کردن مو شده اید و برای اولین بار است که می خواهید موهایتان را رنگ کنید، می توانیـد بـا رنـگ موهای موقت شروع کنید. رنگ موهای موقت پس از چند مرتـبه شسـت و شو از بین می روند اما رنگ موهای موقت کمتر از رنگ موهای دائم مو را خراب می کند.
اما اگر هدفتان از رنگ کردن مو پوشاندن تارهای سفید مو است و یا دو پرده یا بیشتر روشنتر یا تیره تر کردن موهایتان باید از رنگ موی دائم استفاده کنید.

۲

موقع انتخاب رنگ مو، از روی عکس روی جعبه رنگ موی خود را انتخاب نکنید چون خیلی اوقات این تصویرها گول زنک هستند. بهتر است از روی ویژگی های نوشته شده روی جعبه، رنگ موی مورد نظر خود را انتخاب کنید. روی اکثر جعبه های رنگ مو، رنگ به این صورت توصیف می شود: بلوند، قهوه ای، مشکی و قرمز (شرابی) و درجه آن را نیز مشخص می کنند: روشن، متوسط، و تیره. ممکن است تن و سایه رنگ را نیز قید کنند مثلاً طلایی یا خاکستری یا زیتونی و…

۳

پوست گرم یا سرد

رنگ پوستتان گرم است یا سرد؟ اگر رنگ پوست و مو را در دو دسته گرم یا سرد جای دهیم و رنگ پوستتان طلایی، زیتونی یا تیره باشد و چشمانی قهوه ای یا تیره دارید (اکثر آسیایی ها، افریقایی-امریکایی ها و لاتین ها در این دسته جای می گیرند)، پس رنگ پوست شما از نوع گرم است.
اگر رنگ پوستتان روشن و رنگ چشمانتان سبز یا آبی است، از نوع رنگ پوست سرد هستید. شما معمولاً موقع برنزه کردن اول قرمز شده و می سوزید و رگ های روی مچ دستتان آبی رنگ است.
رنگ موی انتخابی باید ضدرنگ پوست باشد تا آن را خنثی و چهره را جذاب‌تر کند.

۴

اگر رنگ پوستتان گرم است، باید سایه های طلایی مثل کاراملی و برنز در سایه ای تیره تر از رنگ پوستتان انتخاب کنید.
رنگ های تیره و مشکی را نباید انتخاب کنید چون صورتتان را به کلی محو می کند و اگر هم درجه های طلایی را انتخاب می کنید، دقت کنید که خیلی روشن نباشد چون ممکن است رنگ مویتان نارنجی از آب درآید.

۵

اگر رنگ پوستتان سرد است، از رنگ هایی که سرخی رنگ پوستتان را بیشتر جلوه می دهد اجتناب کنید، رنگ هایی مثل طلایی، طلایی مایل به قرمز، و مسی، بلوند خاکستری و قهوه ای روشن برای پوست سرد شما بهترین انتخاب است.

۶

افرادی که در کودکی رنگ موی بلوند و طلایی داشته اند، بهترین رنگ پوست را برای داشتن موی بلوند حتی در بزرگسالی دارند. برای کسی که رنگ پوست گرمی دارد بلوند برنجی یا هایلایت تقریباً مناسب نیست. این افراد بهتر است از درجه ها و سایه های گرمتر استفاده کنند.

۷

اگر رنگ مویتان قهوه ای است و می خواهید آن را به بلوند تغییر دهید، سعی کنید بلوند خیلی روشنی انتخاب نکنید. اگر می خواهید رنگ مو و پوستتان ضد و نقیض باشد به شکلی که هر دو رنگ خوب جلوه کند، هایلایت و لولایت برای شما مناسب است. به خاطر داشته باشید که برای چشمان سبز و قهوه ای، رنگ موی تیره بهتر است تا رنگ موی بلوند.

۸

اگر موهایتان قهوه ای روشن است، بلوند تیره مطمئناً خیلی به شما می آید. اگر می خواهید تغییر بیشتری در خودتان ایجاد کنید، بهتر این است که با یک متخصص آرایشگر در این رابطه مشورت کنید تا اینکه خودتان رنگ قهوه ای تیره موهایتان را یک دفعه بلوند روشن کنید.

۹

در مورد رنگ موی قرمز و شرابی هم تقریباً همه می توانند از آن استفاده کنند. مسئله مهم این است که درجه و سایه رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوستتان بیشترین سازگاری را داشته باشد. خانم هایی که رنگ پوستی روشن یا صورتی رنگ دارند، رنگ موی قرمز و شرابی بیشتر از همه به آن ها می آید.

۱۰

اگر موهایتان کمتر از یک سوم سفید شده است، از رنگ موی موقتی که یک سایه از رنگ موی طبیعی خودتان روشن تر باشد یا تقریباً با آن همرنگ باشد استفاده کنید.
اما اگر موهایتان بیشتر از این مقدار سفید شده است، یک رنگ موی بلوند خاکستری توصیه می شود چون باعث می شود موهایتان طلایی و بلوند به نظر برسد.

۱۱

برای آن دسته از افرادی که می خواهند رنگ مویشان را یکی دو پرده روشن یا تیره کنند یا سفیدی موهایشان را با رنگ بپوشانند، بهتر است که خودشان در خانه موهایشان را رنگ کنند.

مطالب مرتبط

  1. چگونه رنگ موی مناسب انتخاب کنیم
  2. چگونه با توجه به رنگ پوستمان سایه انتخاب کنیم
  3. چگونه یک رنگ مناسب برای سایه چشم انتخاب کنیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ