چگونه بهترین نرم‌کننده‌ها را برائ پوست‌مان انتخاب کنیم؟

۲ م دیماه
ممتاز نیوز: اگر به سبب تنوع محصولات، هنگام خرید نرم‌‌کننده با مشکل مواجه می‌شوید نکته‌های زیر در انتخاب درست کمک‌تان می‌کند.

فرقی نمی‌کند پوست‌تان خشک، چرب یا ترکیبی از هر دو است چون نرم‌کننده‌ها روند فرسایش پوست را به تعویق می‌اندازند و از آن در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا محافظت می‌کنند. اگر پوست‌تان بسیار خشک و پوسته‌پوسته شده است، احتمالا به نرم‌کننده‌ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم‌ها برائ بیشتر پوست‌های معمولی، بهترین گزینه می باشند زیرا نسبت به وازلین، لایه نازک‌تری روی پوست ایجاد می‌کنند.


کرم یا لوسیون؟

ترکیب اصلی لوسیون، آب است، به همین سبب نسبت به کرم و وازلین رقیق‌تر است. بنابراین برائ پوست‌های چرب و بسیار چرب استفاده از لوسیون پیشنهاد می‌شود. با توجه به غلظت نرم‌کننده، زمان و محل استفاده از آن روی بدن تغییر پیدا می‌کند؛ برائ مثال بهتر است روزها از نرم‌کننده رقیق‌تر و شب‌ها از نوع غلیظ‌تر آن استفاده کنید؛ همچنین  نرم‌کننده‌های غلیظ را برائ بدن و نرم‌کننده‌های رقیق مانند لوسیون را برائ صورت استفاده کنید. بهتر است نوع نرم کننده‌تان را در فصل‌های مختلف تغییر دهید؛ برائ مثال تابستان‌ها مرطوب کننده‌های رقیق را انتخاب کنید و زمستان‌ها مطمئن شوید کە نرم‌کننده، لایه ضخیم‌تری از پوست‌تان را می‌پوشاند. به این ترتیب در برابر باد، برف و خشکی هوا از پوست خود محافظت کرده‌اید. 
 

راهنمای استفاده از محصولات مختلف نرم‌کننده
 آنتی‌اکسیدان‌ها: نرم‌کننده‌های حاوی آنتی‌اکسیدان، مانند عصاره چای سبز، بابونه و انار می‌توانند هر نوع پوستی را شفاف و تازه کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد موجود در پوست، به جوان‌سازی آن کمک می‌کنند. رادیکال‌های آزاد، مولکول‌هایی می باشند کە سلول‌های پوست را در طول زمان تخریب می‌کنند.

 ضدآکنه و چربی پوست: آلفاهیدروکسی اسید موجود در این کرم‌ها، در عین حال ضدچروک هم هست. ترکیبات این نوع نرم‌کننده‌ها، اجازه نمی‌دهند منفذهای پوست بسته و آکنه ایجاد شود.

پوست خشک: نرم‌کننده‌های غلیظ حاوی اسید هیالورونیک و دایمتیکون به آب‌رسانی پوست کمک می‌کنند. گلیسیرین، گلوکل و پروتئین موجود در این نوع نرم‌کننده‌ها سبب جذب حداکثری آب، چربی و رطوبت توسط پوست‌های خشک می‌شوند.

پوست‌های حساس: اگر پوستی حساس دارید، استفاده از نرم‌کننده‌های بدون عطر و ضدحساسیت پیشنهاد می‌شود. متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند در صورت داشتن پوستی حساس، بهتر است از نرم‌کننده‌هایی استفاده کنید کە ترکیبات آنها کمتر از ۱۰ است. ترکیبات کمتر به معنای حساسیت کمتر در مواجهه با پوستی شکننده و حساس اس
منبع: همشهری تندرستی

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *