آموزش ساخت کف اصلاح صورت برای مردان

برای درست این کرم به شیوه‌ی زیر عمل کنید:

۱- یک قطعه صابون مرطوب‌کننده و یک صابون معمولی بردارید و آنها را در یک قابلمه‌ی استیل بزرگ رنده کنید.

۲- ۱ قاشق غذاخوری بزرگ روغن زیتون و ۱ قاشق غذاخوری بزرگ روغن کرچک به این مواد اضافه کنید.

۳- به قدری آب مقطر به این قابلمه اضافه کنید که صابون‌های رنده شده در حین هم زدن شروع به چسبیدن به یکدیگر کنند.

۴- مخلوط را به قدری روی حرارت کم، هم بزنید که همه چیز با هم مخلوط شوند و آب شروع به تبخیر شدن کند. این روند زمانی استفاده می‌شود که صابون سازان از حاصل کار زیاد راضی نیستند.

۵- وقتی صابون غلیظ‌تر شد، اسانس موردنظر خود را به آن اضافه کنید. در این صورت اسانس پرتقال و میخک تاثیر خوبی دارند. این صابون ها خودشان معطر هستند، فقط می‌خواهیم به بوی زنانه‌ی صابون مرطوب‌کننده عطری مردانه بدهیم. چند قطره اسانس کافی است، مگر اینکه دوست داشته باشید مردم قبل از دیدن خودتان بویتان را حس کنند.

۶- صابون نرم شده‌ی معطر را از ظرف خارج کرده و در یک قهوه جوش بریزید و بگذارید از چند ساعت تا یک ساعت بماند. مخلوط نهایی نباید بیش از حد شل باشد، اگر این طور است آن را مجددا روی اجاق قرار دهید تا مقدار آب بیشتری از آن تبخیر شود. سپس آن را در یک شیشه‌ی مربا یا ظرفی شبیه آن بریزید.

۷- در هر بار اصلاح، برس را در آب گرم فرو ببرید و در مخلوط صابون هم بزنید تا لایه‌ی ضخیمی از کف درست شود و آن را روی صورت بمالید و مانند قبل اصلاح کنید.

نکات و هشدارها

روغن کرچک به کرم اصلاح قابلیت کف کنندگی زیادی می‌دهد.

اگر می‌خواهید کرم اصلاح بدون کف درست کنید، مخلوطی از روغن بادام، کرچک، زیتون، چند قطره روغن نعنا و اسانس پرتقال را با هم مخلوط کنید. آن را به صورت بمالید و اصلاح کنید. این روغن به خوبی کرم اصلاح عمل می‌کند.

۰ دیدگاه ۲۷ بازدید ۰

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ