چین یک ماهواره رصد با وضوح بالا را در مدار زمین قرار داد

۰۸اردیبهشت،فاوانیوز : چین اعلام کرد یک ماهوره رصد با وضوح بالا با عنوان ˈگائوفن-۱ˈ را در مدار زمین قرار داده است . با استفاده از اطلاعات این ماهواره توانایی چین برائ امداد رسانی در زمان وقوع بلایای طبیعی و رصد منابع و محیط زیست افزایش می یابد.

به گزارش فاوانیوز به نقل از ایرنا ، وزارت علوم، فناوری و صنعت دفاع ملی چین اعلام کرد: این ماهواره با راکت Long March-2D از مرکز پرتاب ماهواره جیکوان در شمال غرب چین پرتاب شد و پس از پرتاب صفحه خورشیدی خود را با موفقیت در مدار زمین باز کرد.

ماهواره ˈگائوفن-۱ˈ(۱- Gaofen) که توسط آکادمی علوم فضایی چین ساخته شده است نهایتا قبل از پایان سال ۲۰۱۶ به منظور تشکیل یک سامانه رصد با وضوح بالا به چهار ماهواره دیگر ملحق می گردد.

مقامات چینی اعلام کردند: به دنبال زمین لرزه اخیر چین در استان سیچوان، گروه امداد به رغم استفاده از کمک چند ماهواره سنجش از راه دور و سامانه جی.پی.اس ˈبیدوˈ بر نبود اطلاعات دقیق و بموقع تاکید کردند.

به گفته مقامات چینی اطلاعات به دست آمده از ماهواره های رصد با وضوح بالا در کشف منابع زمینی، رصد محیط زیست ، نقشه برداری جغرافیایی و کشاورزی دقیق کاربرد دارند .
فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ