کاخ رویایی پولدارترین مرد جهان، بیل گیتس را دیده اید؟!تاریخ انتشار: ۲۶ December 2015 | 8:00 am

با قصر زیبا و عجیب بیل گیتس آشنا شوید

بیل گیتس Bill Gates موسس مایکروسافت ثروتمندترین مرد آمریکا است به همین دلیل عجیب نیست که بیل گیتس خانه ای عجیب و زیبا داشته باشد.

با عمارت عجیب و زیبای بیل گیتس Bill Gates آشنا شوید

با سرمایه ای معادل ۷۸٫۹ میلیارد دلار، بیل گیتس، موسس مایکروسافت ثروتمندترین مرد آمریکا است. عجیب نیست که یکی از ثروتمندترین مردان جهان، خانه ای بزرگ و گران قیمت هم داشته باشد.

 

billgates01.jpg

خانه بیل گیتس Bill Gates

تقریبا ۷ سال طول کشید و ۶۳ میلیون دلار هزینه شد تا بیل گیتس توانست بالاخره خانه رویایی اش، تحت عنوان Xanadu 2.0 را بسازد. Xanadu نام خانه چارلز فاستر کین در فیلم سینمایی تحسین شده Citizen Kane بود. عمارت عظیم بیل گیتس حالا ارزشی معادل ۱۲۳ میلیون دلار دارد و درون آن پر است از به روزترین تکنولوژی های جهان. این خانه ارزشی برابر با ۱۲۳٫۵۴ میلیون دلار دارد. گیتس در سال ۱۹۸۸، زمین آن را با قیمت ۲ میلیون دلار خریداری کرد. وی سالانه حدود یک میلیون دلار نیز مالیات خانه اش را می پردازد.

 

 

billgates02.jpg

چوب های به کار رفته شده در خانه بیل گیتس Bill Gates

تخته های این خانه از چوب درخت صنوبر ۵۰۰ ساله ساخته شده اند. ۳۰۰ کارگر روی این خانه کار کردند که حدودا ۱۰۰ نفر آن ها متخصص برق بوده اند.

 

 

billgates03.jpg

سیستم نوری خانه بیل گیتس Bill Gates

یک سنسور فوق پیشرفته به مهمانان کمک می کند تا دما و نور هر اتاق را کنترل کنند. در واقع همه جای خانه این سنسورها قرار گرفته اند. اسپیکرها درون دیوار و زیر کاغذ دیواری ها جاسازی شده اند و وقتی موسیقی در حال پخش است، به حرکت شما پاسخ داده و دنبال تان می کند. برای مثال اگر از یک اتاق به اتاق دیگری بروید، موسیقی هم همراه تان می آید.

 

billgates04.jpg

درختان و فضای سبز خانه بیل گیتس Bill Gates

درختان و پوشش گیاهی طبیعی اطراف خانه، مانع ورود آلودگی هوا و افزایش بیش از حد دما می شوند.

 

 

billgates05.jpg

استخر خانه بیل گیتس Bill Gates

استخر مخصوص خانه گیتس هم حتی سیستم صوتی خود را دارد.

 

 

 

billgates06.jpg

سونای خانه بیل گیتس Bill Gates

یک اتاق مخصوص ترامپولین با سقفی ۱۷ متری هم در این عمارت وجود دارد. یک اتاق سونا، سونا بخار و رختکن جداگانه برای زنان و مردان نیز در این مجموعه وجود دارد.

 

 

billgates07.jpg

اتاق پذیرایی خانه بیل گیتس Bill Gates

یک اتاق پذیرایی بسیار بزرگ با قابلیت پذیرش ۱۵۰ نفر نشسته و ۲۰۰ نفر ایستاده از دیگر عجایب عمارت گیتس است. 24 سرویس بهداشتی و ۱۰ حمام از واجبات چنین خانه عظیمی است.

 

 

billgates08.jpg

سالن تئاتر خانه بیل گیتس Bill Gates

تئاتر خانگی گیتس می تواند پذیرای ۲۰ مهمان باشد. صندلی هایی راحت، با دسته های نرم و البته ماشین پاپ کورن و اسنک. البته تصویر بالا مربوط به خانه گیتس نیست.

 

 

billgates09.jpg

فضای سبز خانه بیل گیتس Bill Gates

متاسفانه خانه گیتس از مسیر جویباری نمی گذرد، بنابراین راهی جز پدید آوردن یک جویبار مصنوعی نیست. در این رود کوچک چند مدل ماهی هم زندگی می کنند.

 

 

billgates10.jpg

ساحل خانه بیل گیتس Bill Gates

شن موجود در ساحل خانه گیتس از کاراییب صادر شده. هر ساله مقادیر عظیمی از شن های کاراییب مستقیما به خانه گیتس فرستاده می شود.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی ممتاز نیوز
momtaznews.com/lifestyle
منبع : digiato.com

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ