کارشناس هواشناسی: تداوم بارش برف در تهران

مدیرکل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به ورود سامانه تازه بارشی به کشور، از ادامه بارش برف در پایتخت خبر داد.

احد وظیفه گفت: روز سه شنبه با ادامه جریانات مرطوب جنوبی و گذر موج تراز میانی جو در جنوب شرق کشور رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف تداوم خواهد داشت. همچنین شدت بارش در این روز در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان پیش بینی می‌شود.

وی افزود: بعد از ظهر روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی تازه، برای غرب و شمال غرب کشور بارش پراکنده باران و برف پیش بینی می‌شود. روز پنج‌شنبه دراستان‌های واقع در غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی و مرکزی زاگرس و دامنه‌های جنوبی البرز ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در شمال غرب و سپس شمال شرق کشور افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد خواهیم داشت.

وظیفه با اشاره به اینکه طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه با جنوبی شدن جریانات بر روی سواحل دریای خزر مخصوصا استان گیلان وزش باد شدید جنوبی و افزایش قابل ملاحظه دما بین ۴ تا ۷ درجه رخ خواهد داد، افزود: از بعدازظهر پنجشنبه با شمالی شدن جریان روی دریای خزر، در غرب سواحل دریای خزر کاهش تدریجی دما، افزایش ابر و بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود، لازم به ذکر است که امروز خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهند بود.

مدیرکل پیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی در پایان درخصوص وضعیت آسمان پایتخت طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران روز چهارشنبه کمی ابری همراه با غبارصبحگاهی، گاهی وزش باد دربعدازظهر نیمه ابری  با حداقل دمای منفی ۲ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتی گراد و روز پنج شنبه نیمه ابری تا ابری در بعدازظهر بارش باران و برف همراه وزش باد با حداقل دمای ۱ و حداکثر دمای ۱۱ درجه سانتی گراد خواهد بود.

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ