کارمزدها در ابهام چه سرنوشتی در انتظار جایگاه های سی.ان.جی است؟

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

کارمزدها در ابهام چه سرنوشتی در انتظار جایگاه های سی.ان.جی است؟

کارمزدها در ابهام
چه سرنوشتی در انتظار جایگاه های سی.ان.جی است؟

ممتازنیوز: مشکلی که از آغاز طرح هدفمندی یارانه ها تا کنون گریبان گیر جایگاه داران سی.ان.جی شده است ثابت ماندن کارمزد توزیع این فرآورده و افزایش هزینه های تعمیرات و نگهداری جایگاه ها است.

به گزارش خبرنگار ممتازنیوز، با وجود افزایش ۸۵ درصدی هزینه ها در ۲ سال و نیم گذشته، کارمزد ها حتی یک درصد نیز افزایش نداشته اند به طوریکه طی این مدت همچنان جایگاه ها با کارمزد ۴۰ تومان خدمات ارائه می کنند که این امر جایگاه داران را با مشکلات بسیاری مواجه کرده است.
رییس انجمن صنفی سی.ان.جی در این رابطه گفت: هم‌اکنون عاقبت و سرنوشت ۲۰۴۰ جایگاه سی.ان.جی، ۳٫۵ میلیون دستگاه خودروی دوگانه‌سوز، ۲۴ هزار شاغل و ۶۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در این صنعت در سراسر کشور مبهم و بلاتکلیف است.
اردشیر دادرس همچنین اظهار داشت: هم‌اکنون شرایط به گونه‌ای است که بخش خصوصی تمایلی به سرمایه‌گذاری در این بخش ندارند و بسیاری از جایگاه‌داران کنونی هم ورشکسته و ناگزیر شدند واحد خود را تعطیل کنند؛ جایگاه‌داران در سه سال گذشته با کمترین دستمزد و تنها به عشق مردم و انقلاب خدمت کرده‌اند.
وی، تعداد جایگاه‌های تعطیل شده پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تاکنون را بیش از ۱۵۰ جایگاه برآورد کرد و چهار عامل مالیات، برق، میترینگ و کارمزد را اصلی‌ترین چالش‌ها و علت‌های تعطیلی این جایگاه‌ها خواند و ادامه داد: برخی از جایگاه‌داران پس از تحمل این روند زیان‌آور به ناچار سرمایه‌گذاری چند میلیارد تومانی خود را در جایگاه‌ها به دست سرنوشت سپردند تا با تعطیلی آن دست کم از افزایش زیان‌دهی آنها جلوگیری کنند.
دادرس، مهمترین مشکل حال حاضر صنعت CNG را عدم تعیین کارمزد واقعی جایگاه‌داران این بخش برشمرد و ادامه داد: کارمزد کنونی جایگاه‌ها، سرمایه‌گذاری چند میلیارد تومانی در این حوزه را بی‌صرفه کرده است؛ این کارمزد تنها بخشی از هزینه‌های پیمانکار داخل جایگاه را پوشش می‌دهد و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بخش را بلاتکلیف کرده است.
قطعاً چشم امید جایگاه داران نیز به دولت جدید و تدابیری که برای بهبود وضعیت آنها اتخاذ می کند است و باید دید که این شرایط بهتر می شود و یا بازهم باید شاهد تعطیلی جایگاه های بیشتری باشیم؟


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ