کاشت بیش از ده میلیون اصله نهال در تهران تا پایان سال

به گزارش خبرنگار مهر،علی محمد مختاری در حاشیه مراسم افتتاح دومین جشنواره محیط زیست شهری  با بیان اینکه عملیات کاشت این تعداد درخت در شهر تهران با مشارکت مردم از پاییز امسال اغاز و تا هفته درختکاری ادامه خواهد داشت و گفت : تحویل نهال در این طرح برای مردم بصورت رایگان خواهد بود.

وی استاندارد ایده ال سرانه فضای سبز را برای هر نفر ۲۵ متر دانست و افزود : هم اکنون این سرانه در شهر تهران برای هر نفر ۱۵ متر است که با حمایت دولت و مشارکت شهروندان تهرانی افزایش سرانه فضای سبز تا حد مطلوب امکان پذیر است.

 مختاری کاشت ده میلیون اصله نهال در کلان شهر تهران را تحولی شگرف در توسعه فضای سبز خواند و گفت : از دیگر برنامه های شهرداری تهران در این بخش افزایش تعداد پارکها و بوستانها در مناطق پرتراکم است.

 وی با بیان اینکه هم اکنون در تهران هزار و ۸۹۳ پارک وجود دارد افزود : امسال این تعداد به دوهزار پارک می رسد.

 دومین جشنواره محیط زیست شهری با هدف ترویج فرهنگ زیست محیطی در میان شروندان تهرانی کار خود را در بوستان ولایت اغاز کرد .

در این مراسم محمد هادی  حیدرزاده رییس ستاد محیط زیست شهرداری تهران  گفت: در این جشنواره که به مدت پنج  روز ادامه دارد مردم می توانند از بخشهای مختلف ان از جمله ۵۰ غرفه مربوط به سازمانها ، مناطق ۲۲ گانه شهرداری و فعالیت تشکلهای زیست محیطی بازدید کنند.

 به گفته این مقام مسئول در شهرداری تهران برگزاری جنگ شبانه با حضور هنرمندان صداوسیما از دیگر برنامه های این جشنواره است.

 همزمان با افتتاح دومین جشنواره محیط زیست شهری با محوریت مدیریت پسماند ۲۲ اصله درخت بلوط به نیت ۲۲ شهید از کل مناطق شهرداری تهران کاشته شد.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن