کاندیداها سلایق‌شان را بیان می‌کنند؛ موضع هسته‌ای ما تغییر نمی‌کند

۱۶خردادماه،

صالحی در واکنش به مناظره سوم؛

ایران > دولت– ممتازنیوز:
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد که ایران همواره دربارهٔ موضوع هسته‌یی یک موضع اصولی داشته و در آن تغییری صورت نمی‌گیرد.

علی اکبر صالحی، وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که اظهارات کاندیداهای ریاست جمهوری دربارهٔ موضوع هسته‌یی و مذاکرات با ۱+۵ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: تاکتیک‌ها و روش‌ها برای رسیدن به حقوق مسلم هسته‌ای کشور در چارچوب ان. پی. تی به نسبت اشخاصی که در مدیریت این بحث قرار گرفته‌اند متفاوت است اما در موضع اصولی کشور که استفاده صلح‌آمیز از فن‌آوری هسته‌یی در چارچوب تعهدات‌مان با آژانس است و تا به امروز به این تعهدات عمل کرده‌ایم، تغییری صورت نخواهد گرفت.

  • ایران هسته‌ای

او ادامه داد: موضع اصولی ایران در بحث هسته‌ای سبب شده تا در تکنولوژی و فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای در تمام جنبه‌های مختلف جلو رویم.

رییس دستگاه دیپلماسی کشور با اشاره به بحث‌هایی که کاندیداها انتخابات ریاست جمهوری در مناظره سوم در بحث هسته‌یی بیان کردند، گفت: این بحث‌ها اختلاف سلیقه اشخاص است و هر کدام برداشت‌های خود را بیان می‌کنند.

صالحی که دارای تجربه طولانی در مباحث دانشگاهی و تکنولوژیک صلح‌آمیز هسته‌یی و نیز حضور در جایگاه‌ها و مسوولیت‌های مهم در این زمینه است، تاکید کرد: در هر برهه‌ای، عزیزانی در بحث هسته‌ای در دفاع از منافع ملی کشور و دفاع از حقوق مسلم هسته‌یی ایران زحماتی کشیده‌اند. البته اختلاف سلیقه‌هایی وجود دارد مبنی بر این که می‌توانستیم در هر دوره‌ای بهتر یا با هزینه کم‌تر عمل کنیم.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ