کاهش تصادفات فوتی و جرحی در فارس

۱فروردین ۱۳،

فرمانده انتظامی فارس از کاهش ۲۰ در صدی تصادفات فوتی و ۴۱ درصدی تصادفات خسارتی و جرحی در ایام تعطیلات نوروز امسال در استان فارس خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران  از پایگاه خبری پلیس، سردار”سجادیان” با اعلام این خبر افزود: از ۲۵ اسفند ماه ۹۱ تا دوم فروردین ماه سال جاری تصادفات فوتی ۲۰ در صد و تصادفات جرحی و خسارتی ۴۱ در صد در استان فارس کاهش داشته است. 
وی دلیل این کاهش را ارتقاء فرهنگ عمومی مردم و حضور و نظارت ماموران پلیس راهور عنوان کرد وگفت: علی رغم حجم افزایش آمار سفر خوشبختانه با رعایت قوانین و مقررات توسط هم وطنان و حضور موثر پلیس و نظارت وکنترل ترافیکی آمار تصادفات اعم از فوتی و جرحی در ایام تعطیلات نورزی (طی هفته قبل) در استان فارس کاهش داشته است. 
فرمانده انتظامی فارس اظهار کرد: در ایام نوروز پلیس فارس با استقرار ۱۷۰ ایستگاه پلیس، ۷۰۰ واحد انتظامی و عملیاتی در برقراری نظم و امنیت و ارائه خدمات به همشهریان و مسافران نوروزی انجام وظیفه می کنند.
سردار”سجادیان” در ادامه به خدمات ارائه شده در قرار گاه نوروزی پلیس فارس اشاره کرد که ارتباط مستقیم فرمانده انتظامی استان فارس با مردم، پذیرایی از مسافران نوروزی، پخش فیلم های سینمایی و ارائه خدمات مشاوره ای رایگان،ارائه خدمات درمانی رایگان و ….. از جمله خدمات ارائه در این ایستگاه است. 
وی در خصوص وضعیت ترافیکی ورودی شهر شیراز نیز گفت: ترافیک ورودی شهر شیراز از صبح تا ساعت ۶ عصر روان و عادی است اما بعد از آن بار ترافیکی زیادتر اما روان و در خروجی این شهر از طرف دروازه قرآن از ساعات ۱۱ الی ۱۲ ظهر بار ترافیکی زیاد اما در این ساعت نیز ترافیک روان است. 
فرمانده انتظامی فارس به همشهریان و مسافران نوروزی توصیه کرد: در جاده ها ضمن پرهیز از سرعت و سبقت غیر مجاز، فاصله طولی را رعایت و با احترام به قانون وحق دیگران مانع از بروز سوانح دلخراش بخصوص در این ایام شوند. 
سردار”سجادیان”اضافه کرد: پلیس فارس به آندسته از رانندگان که با آلودگی صوتی اقدام به ایجاد مزاحمت کرده و احیانا” به اخلاق اسلامی توجه نداشته باشند، اخطار داد؛ خودرو این اشخاص تا پایان تعطیلات توقیف خواهد شد./ف


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ