کاهش شکایت نسبت به مصوبات دولت تازه

رییس دیوان عدالت اداری خبر داد

ایران > حقوقی‌و قضایی– ممتازنیوز:
رییس دیوان عدالت اداری گفت: قانون‌گریزی در مجموعه دولت قبل مشهود بود، به این معنا که قانون تصویب و به دولت ابلاغ می‌شد اما دولت آن را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نمی‌کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری در پنجمین نشست مشترک قضات، معاونین و مدیران حقوقی دستگاه اجرایی که در دیوان عدالت اداری با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه همه ساله شاهد رشد قابل توجهی از ورودی‌ پرونده‌ها هستیم. اگر اشخاصی که دارای مسئولیت می باشند اهتمام لازم را نداشته باشند و مساله را آسیب‌شناسی نکنند سال به سال باید شاهد رشد بیشتر شکایات باشیم که این موضوع زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی ادامه داد: رشدی که ورودی پرونده‌ها در دیوان عدالت اداری دارد به ما این اخطار را می‌دهد که به صورت جدی در این رابطه فکر کنیم. علاوه بر این یکی از وظایف قوه قضائیه پیشگیری از وقوع تخلف و طرح شکایت است که باید تلاش کنیم آن را به حداقل برسانیم، البته می‌دانیم این تخلفات به صفر نخواهد رسید.

به گزارش ایسنا، رییس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: البته همه طرح شکایات سبب بر به حق بودن نیست. در سال‌های قبل ما کمتر از ۵۰ درصد شکایت را می‌پذیرفتیم، اما در سال ۹۲ پذیرش ما برای شکایات افزایش پیدا کرد.

منتظری خاطرنشان کرد: در دولت قبل مسائلی را با اعضای هیات دولت و در جلساتی که با وزرا داشتیم مطرح کردیم اما ساختار آن تشکیلات به نحوی بود که قانون‌گریزی در مجموعه دولت مشهود بود، به این معنا که قانون تصویب و به دولت ابلاغ می‌شد اما دولت آن را به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نمی‌کرد و اگر من گاهی فریاد می‌زدم و امروز گله می‌کنم به همین سبب بود. بنابراین خط قرمز ما باید قانون باشد.

وی با بیان اینکه در طول مدتی که از دولت تازه می‌گذرد شکایات از مصوبات دولت کاهش پیدا کرده است، گفت: در طول عمری که از دولت تازه می‌گذرد، پنج شکایت از مصوبات دولت و ۱۶ شکایت از مجموعه تصمیمات سازمان‌ها شده که در مجموع ۲۱ مورد بوده است، البته نمی‌گوییم که همه آن ۲۱ مورد پذیرفته می‌شود، این در حالیست که از قبل بالای ۵۰۰ شکایت در دیوان عدالت اداری داریم.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ