کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد

۲۹ام بهمن ،

کاهش قیمت خودروها در بازار آزاد

مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان تاکید کرد که تا پایان سال قیمت خودروها در بازار آزاد روندی کاهشی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل ازایسنا،  شهرام میرآخورلو در در پاسخ به این سوال که، شما دو هفته پیش اعلام کردید به زودی قیمت خودروها در بازار آزاد کاهش می‌یابد، چرا هنوز این اتفاق نیفتاده است؟ اظهار کرد: قیمت‌ها در بازار کاهش یافته است. سازمان حمایت قیمت‌ها را در ۳۱ استان و چهار نقطه تهران کنترل می‌کند که براساس آن روند قیمت‌ها در بازار کاهشی بوده است.

وی با بیان اینکه در آن زمان قیمت تندر ۹۰ در بازار آزاد به حدود ۴۰ میلیون تومان رسیده بود اما هم‌اکنون قیمت آن حدود ۳۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است، خاطرنشان کرد: با حجم فروش نقدی خودروسازان قیمت‌های بازار قطعا کاهش یافته و به نرخ‌های تجاری اعلامی خواهد رسید. در خودروهایی که بین قیمت تجاری و محاسباتی آن‌ها فاصله وجود دارد نیز شاهد کاهش قیمتها خواهیم بود.

مدیرکل دفتر نظارت بر کالاهای فلزی و معدنی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پاسخ به اینکه دقیقا چه زمانی قیمت‌های بازار خودروها به قیمت‌های تجاری می‌رسد؟ تصریح کرد: بسیار سریع این اتفاق می‌افتد. در اسفندماه هم ایران خودرو و هم سایپا شرایط فروش فوری خواهند داشت. همچنین تغییر مدل ۹۱ به ۹۲ خودروها در پایان سال سبب می‌شود که حجم عرضه از سوی دلالان افزایش یابد بنابراین مطمئنا شاهد افت قیمت‌ها در بازار خواهیم بود.

یکشنبه ۲۹ بهمن   ۱۰:۳۲

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن