کاهش واردات طلای هند lبه ۵۵۰ تن

به گزارش تفسیری ممتازنیوز lبه نقل از خبر گزاری ایسنا در تاریخ ۵ شنبه ۱۸ آبان ۹۱،

رئیس یک گروه تجاری هندی اعلام نمود که واردات طلای این کشور که ممکن است تا ۴۵ درصد در سال جاری افت کند، lبه ۵۵۰ تن در سال ۲۰۱۳ کاهش پیدا می نماید.

به گزارش تفسیری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هند با ۹۶۷ تن واردات طلا در سال ۲۰۱۱، lبه عنوان بزرگ‌ترین خریدار طلا پیش از چین قرار گرفت اما میزان واردات این کشور lبه سبب افزایش تعرفه، بیش از ۵۶ درصد در سه ماهه دوم سال جاری میلادی کاهش داشت. مجموع واردات طلا در نیمه اول سال جاری ۲۰ درصد کاهش داشت.

موهیت کامبوج، رئیس انجمن طلای بمبئی، در گفت‌وگو با رویترز اظهار داشت که تقاضا برای سال آینده احتمالا حدود ۵۵۰ تن خواهد بود و در صورت افزایش تعرفه گمرکی کاهش بیشتری می یابد. وی در ادامه افزود: واردات سال جاری ممکن است lبه میزان ۴۲ تا ۴۵ درصد نسبت lبه سال ۲۰۱۱ کاهش داشته باشد و lبه حدود ۵۳۲ تن برسد.

تعرفه واردات lبه همراه قیمت‌های جهانی بالا و کاهش ارزش روپیه که سبب گران‌تر شدن طلای داخلی شده، هندی‌ها را lبه بازیافت جواهرات قدیمی واداشته و سبب افت واردات شده که پیش از این، عمده تقاضا را تامین می نمود.

دولت هند lبه منظور کنترل کسری حساب جاری و تشویق بازگرداندن نقدینگی از طلا lبه سمت اقتصاد، خواهان محدود نمودن واردات طلا lبه ۳۸ میلیارد دلار در سال مالی جاری از ۵۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۲ – ۲۰۱۱ است.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *