کاهش ۲۰ درصدی قیمت گوشی/ ثبات به بازار موبایل باز می‌گردد؟

بررسی بازار از کاهش ۱۰ تا ۲۰ درصدی قیمت انواع گوشی های تلفن همراه در بازار موبایل کشور حکایت دارد و به نظر میرسد فضای کسب و کار در این بخش رو به بهبود است و شواهد از بازگشت ثبات به این بازار حکایت دارد.

پس از اعلام خبر اعدام اخلال‌گران بازار سکه و ارز و نیز راهکارهای اتحادیه اروپا برای تضمین فروش نفت ایران که منجر به کاهش نرخ دلار در بازار آزاد شد قیمت انواع گوشی در بازار موبایل تا ۲۰ درصد کاهش یافت.

در نتیجه کاهش قیمت گوشی در بازار، برای مثال آیفون ایکس ۲۵۶ که تا دیروز ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می شد به قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. این گوشی به قیمت ۱۸ میلیون تومان نیز رسیده بود، همچنین، گوشی A5 سامسونگ که ۳ میلیون تومان قیمت داشت به قیمت جدید ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. با توجه به قیمـت‌های جدید و قدیم به نظر می رسد تقریبا قیمت ها در بازار موبایل ۲۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز ، ابراهیم درستی در گفتگو با مهر، کاهش نرخ ارز و جو روانی مثبت بازار را از جمله دلایل کاهش قیمت گوشی های موبایل عنوان کرد و اظهار داشت: تا پیش از این و به سبب اینکه توزیع کنندگان و فروشندگان منتظر افزایش نرخ ارز و دلار بودند جو حاکم براین فضا، سبب افزایش کاذب قیمتهای کالاهای دیجیتال همچون موبایل شده بود اما در شرایط فعلی تفکر بازار به سمت خوش بینی است و این امر سبب کاهش قیمت انواع گوشی موبایل شده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی تصویری و تلفن همراه با اعلام کاهش ۵ تا ۲۰ درصدی قیمت انواع گوشی موبایل با توجه به نوع و کارایی های آن طی یک هفته اخیر تصریح کرد: با این کاهش قیمت، نرخ گوشی موبایل به قیمتهای واقعی خود نزدیک می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار در بازار تلفن همراه رو به بهبود است، خاطرنشان کرد: تغییر قیمت گوشی های تلفن همراه به نفع مصرف کننده و فروشندگان خواهد بود چرا که افزایش قیمت گوشی به هیچ عنوان به سود فروشندگان بازار نبوده است.

عضو هیات رئیسه شورای اصناف کشور با تاکید براینکه فضای بازار موبایل رو به آرامش می رود و پیش بینی ها از رونق کسب و کار در این فضا حکایت دارد، افزود: به تمامی واحدهای صنفی پیشنهاد می‌شود که در مورد قیمتها مقاومت نکنند، منتظر نباشند که قیمتها تغییر کند و کالا را به قیمت روز به فروش برسانند.

درستی با بیان اینکه موبایل محبوب ترین کالای ارتباطی است، گفت: پیش بینی می‌شود که جهش قیمتها روز به روز تغییر کرده و به سمت کاهش قیمت پیش رود و با ثبات نرخ ارز و بازگشتن ارزش ریال ایرانی، قیمت گوشی های موبایل واقعی شود.

باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ