کاهش ۸ درجه‌ای دما در کشور/ احتمال بارش برف و جاری شدن سیل

۲۹ آبان ،
ممتاز نیوز : مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی نسبت به جاری شدن سیلاب در حداقل ۸ استان و کاهش تا ۸ درجه‌ای دما در کشور اخطار داد.

عبدالرضا امیدوار شهری در گفتگو با مهر افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی با ورود سامانه تازه بارشی از عصر یکشنبه و طی روز دوشنبه در استانهای ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد از شدت بیشتری برخوردار است.به گفته وی، از این رو در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و ایجاد خسارت در بعضی نقاط استانهای فوق پیش‌بینی می‌شود.

امیدوار اظهار داشت: این شرایط با شدت کمتر در استانهای کردستان، کرمانشاه و همدان نیز دور از انتظار نیست.مدیرکل پیش بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی تصریح کرد:  در این مدت در ارتفاعات استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال وبختیاری بارش بصورت برف است که می تواند سبب اختلال در تردد جاده‌ای شود.

وی افزود: از عصر دوشنبه و طی روز سه‌شنبه بارش باران با رعد و برق و وزش باد ابتدا در جنوب خوزستان و سپس در استانهای بوشهر و فارس از شدت بیشتری برخوردار است. از این رو در این مدت آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها و ایجاد خسارت در بعضی نقاط استانهای فوق پیش بینی می گردد. طی این مدت خلیج فارس نیز مواج است.به گفته مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه دمای هوا در استان‌های واقع در نیمه غربی و شمال شرق کشور بین ۴ تا ۸ درجه کاهش می‌یابد.

امیدوار تاکید کرد: بر این اساس در روز یکشنبه با ریزش هوای سرد به شمال غرب برائ سواحل غربی دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود. از طرفی در بعدازظهر روز یکشنبه با ورود یک سامانه بارشی به غرب کشور بتدریج برائ بعضی از نقاط غربی و جنوب غرب بارش باران گاهی همراه با رعد وبرق و وزش باد رخ خواهد داد و بتدریج در روز دوشنبه این سامانه بارشی تمامی نیمه غربی را در بر خواهد گرفت.

مدیرکل پیش‌بینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی کشور گفت: طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه بیشترین میزان بارش در مناطق جنوب غرب، غرب،جنوب و دامنه های مرکزی و جنوبی زاگرس خواهد بود و در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف نیز رخ خواهد داد. از سوی دیگر در روز سه‌شنبه بارش به استان‌های شرقی کشور نیز خواهد رسید.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ