کدام درد سیاتیک به جراحی نیاز دارد

دی ۱۳۹۸
ممتاز نیوز:‌ متخصص ارتوپدی گفت: اشخاصی که درد سیاتیک دارند نسبت به اشخاصی که فقط در ناحیه کمر درد دارند از عمل جراحی بیشتر سود می‌برند البته این بدان مفهوم نیست که هر فردی با داشتن درد سیاتیکی باید عمل کند.

احسان فلاح در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت:‌ بسیاری از اشخاصی که اولین بار به واسطه درد کمر به پزشک مراجعه می‌کنند حتی نیاز به عکس و MRI هم ندارند چرا که درد کمر آنها ناشی از دردهای مکانیکی است.

متخصص ارتوپدی گفت: دردهای کمر به دو دسته مکانیکی و التهابی تقسیم می‌شود؛ درد مکانیکی دردهایی است که بیمار با فعالیت به آن دچار می‌شود. درد هنگام کار افزایش می‌یابد و با استراحت کاهش؛ حتی چنین اشخاصی شب‌ها موقع خواب درد ندارند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد: دردهای التهابی به فعالیت فرد ارتباط ندارند و دردهای مداومی می باشند که حتی شب‌هنگام موقع خواب نیز احساس می‌شود و بیماری‌های سیستمیک نیز در آن مطرح است.

فلاح افزود: بیشتر دردهایی که اکثر اشخاص جامعه با آن مواجه می باشند دردهای مکانیکی است.

وی ادامه داد: عده‌ای از اشخاص که دردشان به پاها و زیر زانو انتشار یافتن پیدا می‌کند به سیاتیک دچار می باشند که به آن درد انتشار یافتنی می‌گویند که می‌تواند در زمینه‌ دیسک کمری باشد.

متخصص ارتوپدی تصریح کرد: دسته دیگر دردها دردهای ارجاعی می باشند که در اطراف ران و باسن احساس می‌شود و دسته سوم دردهایی است که در ناحیه خود کمر دیده می‌شود.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی ارتش ادامه داد: اشخاصی که درد سیاتیک دارند نسبت به اشخاصی که فقط در ناحیه کمر درد دارند از عمل جراحی بیشتر سود می‌برند البته این بدان مفهوم نیست که هر فردی با داشتن درد سیاتیکی باید عمل کند.

وی به روش‌های غیر جراحی مناسب اشاره داشت و گفت: تغییر سبک زندگی، کاهش وزن، انجام حرکات ورزشی، فیزیوتراپی، درمان دارو و در موارد طب سوزنی می‌تواند در کاهش درد مؤثر واقع شود.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ