کدام مراکز معاینه فنی در ایام نوروز خلوت‌تر می باشند؟

۲۱م اسفند

کدام مراکز معاینه فنی در ایام نوروز خلوت‌تر می باشند؟

با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروز و سخت‌گیری‌های پلیس راهور دربارهٔ معاینه فنی خودروها، به نظر می‌رسد این مراکز با ازدحام بیشتری روبه‌رو شوند. اما مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت استاندارد راه‌های بهتری پیشنهاد می‌کند.

به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ مهدی ترقی جاه گفت:در حال حاضر ۸ مرکز معاینه فنی خودروی سواری و ۴ مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین وجود دارد و هم اکنون برائ پاسخگویی بهتر به متقاضیان ،سامانه تلفن گویا با شماره ۲۳۵۰۳۰۰۰ به منظور جلوگیری از ازدحام جمعیت در نظر گرفته شده است و خدماتی نظیر استعلام وضعیت و ساعات کار مراکز و آگاهی از مراکز پرتراکم ارائه می‌دهد.

پیشنهاد می‌شود شهروندان پیش از مراجعه به مراکز با شماره فوق تماس بگیرند تا از بهترین موقعیت جغرافیایی باخبر شوند.هم‌چنین یکی از راه‌های جلوگیری از ترافیک‌های سنگین این مراکز آن است که مالکان خودرو از مراجعه در روزهای آخر هفته بپرهیزند.

ترقی جاه با اشاره به نحوه عملکرد تیم‌های فنی تست خودرو افزود‌: قرار بر این است که تست های فنی با نهایت دقت و با استفاده از تجهیزات کالیبره و با سلامت فنی کامل اتفاق بیافتد.در اصل این چیزی است که در دستور کار ما در تمامی مراکز فنی خودرو قرار دارد.

مدیر عامل شرکت بازرسی کیفیت استاندارد ایران گفت : تست هایی که در این طرح از خودروها گرفته می گردد، طبقه بندی شده است و تزئینات،مسائل ظاهری خودرو، ایمنی خودرو و آلایندگی خودرو که هر کدام تست های مخصوص به خود را داراند را شامل می گردد که در مجموع این تست ها سلامت خودرو را نشان می دهد .

ترقی جاه همچنین افزود: تجهیزاتی که در حال حاضر در مراکز فنی مورد استفاده قرار می گیرد و نحوه گرفتن تست ها نیز کاملا منطبق با استانداردهای روز دنیا است. لذا هیچ مغایرتی با سطح استانداردهای بین المللی وجود ندارد. در نتیجه اگر خودرویی مورد تست قرار گیرد و تأییدیه فنی شرکت بازرسی استاندارد ایران را داشته باشد ، موارد ایمنی و مرتبط با آلودگی خودرو ، کاملا منطبق با استانداردهای بین المللی خواهد بود.

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۴  ۱۴:۴۳

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *