کدام کتاب مجوز نشر چشمه را لغو کرد؟

به گزارش خبرآنلاین، دلیل لغو مجوز این نشر از سوی بهمن دری معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه کتابی از سوی این ناشر به ارشاد برای دریافت مجوز عنوان شد و دری گفت این کتاب توهین به امام حسین(ع) بوده است.

نمایشنامه «روز حسین» نوشته محمد رحمانیان کتابی است که نشر چشمه به خاطر آن لغو مجوز شده است. این اثر سومین نمایشنامه از سه‌گانه‌ای است که دو بخش اول و دوم آن به نام‌های «پل» و «اسب‌ها» پیش‌تر روی صحنه رفته و در برخی از جشنواره‌های مذهبی برنده جوایزی نیز شده است.

طرح اولیه نمایشنامه «روز حسین» توسط مسئولان بخش تئاتر تایید شده بود. دست‌نوشته‌ کار در سال ۱۳۸۹ برای انتشار همزمان با اجرای نمایشنامه به نشر چشمه سپرده شد. این طرح حروف‌چینی و برای بررسی تحویل اداره کتاب وزارت ارشاد شد.

نمایشنامه «روز حسین» در زمان اجرا به مشکل برخورد. مولف بعد از این‌که دید نمی‌تواند نمایشنامه را روی صحنه ببرد، از نشر چشمه خواست از انتشار آن انصراف دهد. این انتشارات همان زمان در نامه‌ای به اداره کتاب خواستار عودت اثر به ناشر شد و به این ترتیب پرونده کتاب بسته شد.

اکنون نشر چشمه به خاطر کتابی که دو سال پیش برای دریافت مجوز به اداره کتاب داد و بعد از مدتی هم کتاب را پس گرفت، لغو مجوز شده است.

۵۸۲۴۴

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ