کرم‎زاده به مدال نقره پرتاب دیسک دست یافت

مهرداد کرم‎زاده اولین ورزشکار ایران بود که در روز چهارم از چهارمین دوره بازی‎های پارالمپیک رقابت خود با حریفانش را انجام داد. کرم‎زاده در رقابت‎های پرتاب دیسک مردان کلاس F42 که در ورزشگاه المپیک پارک برگزار شد، با حریفانش رقابت کرد و در پایان با رکورد ۴۴ متر و ۶۲ سانتی متر در رده دوم قرار گرفت.

کرم‎زاده در اولین پرتاب خود رکورد ۴۳ متر و ۷۳ سانتی متر با به ثبت رساند. این پرتاب گر کشورمان بعد از اینکه در پرتاب دوم خود مرتکب خطا شد، در سومین حرکتش دیسک را به میزان ۴۲ متر و ۸۶ سانتی متر پرتاب کرد. ۴۳ متر و ۲۳ سانتی متر و ۴۴ متر و ۶۲ سانتی متر رکوردهایی بود که این پرتابگر به ترتیب در حرکت چهارم و پنجم خود ثبت کرد. کرم زاده در آخرین پرتابش، دیسک را به میزان ۴۴ متر و ۳۷ سانتی متر پرتاب کرد.

مسابقات پرتاب دیسک مردان F42 بازی‎های پارالمپیک با حضور پرتابگران ۱۰ کشور برگزار شد. چین (۳ نفر)، بریتانیا، بلژیک، هند، سوریه، بلغارستان و ایران کشورهایی بودند که در این بخش از مسابقات نماینده داشتند.

در پایان این بخش ازمسابقات پرتابگران کشور میزبان یعنی بریتانیا و چین به ترتیب در رده‏های اول و سوم قرار گرفتند. دراین بخش از مسابقات نمایندگان چین و بلغارستان هم از دور مسابقات کنار رفتند.

مدال مهرداد کرم‎زاده پنجمین مدال ایران در این دوره بازی‎های پارالمپیک و اولین مدال نقره ایران بود. کاروان دلوار پیش از این صاحب سه مدال طلا و یک مدال برنز شده بود. تک مدال برنز ایران توسط ساره جوانمردی در رقابت‎های تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان به دست آمد. ضمن اینکه جلیل باقری (پرتاب وزنه)، محسن کائیدی (پرتاب نیزه) و نادر مرادی (وزنه برداری) ورزشکاران طلایی ایران هستند.

چهاردهمین دوره بازی‌های پارالمپیک لندن از ۸ تا ۱۸ شهریورماه به میزبانی لندن برگزار می‌شود. کاروان ورزش ایران با ۷۹ ورزشکار جانباز و معلول در ۱۳ رشته ورزشى (۱۰ رشته جانبازان و معلولان و ۳ رشته نابینایان و کم‌بینایان) با شعار “توکل، تلاش، میثاق با شهدا” در این دوره از بازی‌ها شرکت کرده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ