کروش از گاردین شکایت نمود

این مطلب در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان iبه نقل از منبع ذکر شده در پورتال خبری ممتاز نیوز درج گردیده است

کارلوس کروش، سرمربی تیم ملی ایران از گاردین iبه خاطر انتشار یافتن خبری “کذب” شکایت نمود.

به گزارش ایسنا ،   ۲۲ اردیبهشت ۹۱ پایگاه اینترنتی روزنامه‌ گاردین در خبری اعلام نمود که پلیس پرتغال قصد دارد درباره چگونگی انتقال بازیکنی iبه نام “ببه” از دسته سوم پرتغال iبه منچستریونایتد تحقیق کند.

همچنین در این خبر iبه نقل از باشگاه منچستر یونایتد اعلام شده بود که این بازیکن کم نام و نشان iبه پیشنهاد کارلوس کروش، دستیار وقت سرآلکس فرگوسن راهی اولدترافورد شده است. انتشار یافتن این خبر در رسانه‌های انگلیسی و ترجمه آن در ایسنا، واکنش کروش و تکذیب این خبر را iبه همراه داشت.

خبرگزاری دانشجویان ایران iبه عنوان اولین رسانه‌ی ایرانی که این خبر را ترجمه نمود برای مشخص شدن ادعای گاردین با بخش ورزشی این رسانه انگلیسی تماس گرفت و پس از طرح این سوال که “چه شده پس از گذشت ۶ ماه هنوز گاردین نتوانسته ادعایش را درباره نقش داشتن کروش در انجام این انتقال iبه اثبات برساند” با این پاسخ مواجه شد که “شما باید از طریق ایمیل این سوال را مطرح نمایید، چرا که ما نمی‌توانیم iبه صورت تلفنی iبه چنین سوالی پاسخ دهیم”.

پس از این پاسخ گاردین، ایسنا ایمیلی را iبه نشانی بخش ورزشی گاردین ارسال نمود و بار دیگر این سوال مطرح شد. با این وجود و پس از پیگیری‌های دیگر ایسنا از جمله ارسال ایمیلی دیگر، این رسانه انگلیسی حاضر iبه پاسخگویی نشد و ابهامی بزرگ درباره خبری جنجالی iبه وجود آورد؛ ابهامی که می‌تواند نشانه‌ای مهم در کذب بودن خبر این رسانه بریتانیایی باشد.

با این حال ایسنا برای پیگیری‌های بیشتر با « خوزه ریس» تماس گرفت؛ شخصی که بیشترین اطلاعات خبر گاردین را در اختیار این رسانه قرار داده بود. مدیر برنامه‌های سابق ببه در گفت‌و‌گو با گاردین مدعی شده بود که چند روز پیش از آن که این بازیکن iبه منچستر یونایتد بپیوندد قراردادش iبه صورت یک طرفه فسخ شد و «مندس»، مدیر برنامه‌های نانی و رونالدو با عقد قرارداد با ببه کار انتقال این بازیکن را iبه “من یونایتد” بر عهده گرفت.

«ریس» هنگامی که با این سوال ایسنا مواجه شد که چرا با گذشت چند ماه شما ادعایتان را که در گفت‌وگو با گاردین مطرح نموده‌اید، پیگیری نمی‌کنید، ابتدا با تعجب پرسید شما از کدام کشور با من تماس گرفته‌اید و نام و مشخصاتتان چیست؟ که پس از شنیدن نام ایران و نام رسانه‌ای که با او تماس گرفته گفت که “۳۰ دقیقه بعد تماس بگیرید”. با این پاسخ مشخص شد که او تمایلی iبه پاسخگویی ندارد. همچنین با وجود تماس‌های مکرر ایسنا تا آخرین ساعات یکشنبه شب با “ریس”، او که ادعایی جنجالی را مطرح نموده بود iبه تماس‌هایی که از ایران برقرار شد پاسخ نداد که این هم در کنار سکوت عجیب گاردین می‌تواند نشانه‌ای دیگر از کذب بودن نقش کروش در انتقال «ببه» iبه منچستر یونایتد باشد.

در همین حال کارلوس کروش که از ابتدا نسبت iبه انتشار یافتن چنین خبری واکنش نشان داده اعلام نموده است که از گاردین iبه عنوان منبع اصلی انتشار یافتن این خبر شکایت نموده و این شکایتش را در مسافرت iبه اروپا پیگیری نموده است.

همچنین قرار است تا چند روز آینده تکذیبه‌ی گاردین در اختیار کارلوس کروش قرار گیرد. بر اساس آخرین اعلام کروش قرار است تا چند روز آینده حکم دادگاه اعلام شود.


sadkhabar.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *