کشف بد افزار تازه توسط کسپرسکی و crysys labs

۲۳م اسفند ،

فاوانیوز: دو شرکت امنیتی از شناسایی بدافزار تازه‌ای خبر داده‌اند که از مشکلات برنامه‌های جاوا و مرورگر اینترنتی IE۸ سوءاستفاده می‌کند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از افتانا؛ بدافزار مینی دوک توسط شرکت های امنیتی کاسپراسکی و Crysys Labs شناسایی شده و رفتار سرورهای فرمان و کنترل آن تحت بررسی این شرکت ها قرار گرفته است.

مینی دوک می تواند به رایانه های مجهز به برنامه جاوا که وصله‌های امنیتی تازه بر روی آنها نصب نشده باشد، حمله کند. این بدافزار بدین منظور از یک کیت نفوذ موسوم به Metasploit استفاده می کند. یکی از امکانات این بدافزار از کار انداختن ضدویروس ها و برنامه های امنیتی رایانه های مختلف است و لذا کشف آن نیز کار چندان ساده ای نیست.

همچنین کاربرانی که وصله های امنیتی قبل مایکروسافت برای مرورگر IE۸ را نصب نکرده باشند در معرض آلودگی قرار دارند. بعضی از این وصله ها مربوط به دسامبر سال ۲۰۱۲ می باشند.

این بدافزار نهادهای دولتی، زیرساخت های کلیدی و … را در کشورهایی همچون اوکراین، بلژیک، پرتغال، رومانی، جمهوری چک، ایرلند و انگلستان مورد هدف قرار می دهد.

کارشناسان امنیتی به کاربران پیشنهاد کرده اند تمامی وصله های برنامه های جاوا و همین طور مرورگر اینترنتی IE۸ را نصب کنند تا از مشکل آفرینی این بدافزار در امان بمانند

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ