کشف و ضبط ۹۰ هزار لوح فشرده غیرمجاز در استان البرز

شنبه ۶ آبان iبه نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی هنری از کشف و ضبط ۹۰ هزار نسخه لوح فشرده غیرمجاز در استان البزر، با همکاری بازسان ستاد و هماهنگی پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجای این استان خبر داد.

به گزارش تفسیری هنر آنلاین،”سعید جابری انصاری” دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی، هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پس از تشکیل ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی-هنری استان البرز، با پیگیری‌های «ابراهیمی» مدیر کل ارشاد اسلامی البرز و مسئول حراست این مجموعه، روز چهارشنبه سوم آبان‌ماه با حضور مسئولان و اعضای مرکز بازرسی ستاد استان البرز، یک طرح عملیاتی برای جمع‌آوری مصادیق غیرمجاز از سطح بازار این استان و شهرستان‌های اطراف که با هماهنگی پلیس اطلاعات و امنیت ‌عمومی ناجا و استان البرز را انجام دادیم.

وی در ادامه افزود: در این عملیات ۹۰ هزار نسخه لوح فشرده در قالب بازی‌های رایانه‌ای غیرمجاز، موسیقی‌های رایتی و غیر مجاز، فیلم‌های ایرانی رایتی و غیر اورجینال جمع آوری شد.

جابری انصاری ادامه داد: از این تعداد حدود ۱۲ هزار نسخه لوح فشرده در قالب Divix (تعداد چند فیلم در یک لوح فشرده بدون اخذ مجوز از وزارت ارشاد اسلامی) کشف و ضبط شده است.

وی ادامه داد: بدیهی است با توجه iبه درخواست مسئولان دلسوز انقلابی استان البرز، علما و اندیشمندان حوزوی و مردم شریف و انقلابی آن خطه این بازرسی‌ها iبه صورت مستمر با همکاری ستاد استانی حمایت و صیانت از آثار فرهنگی _هنری البرز ادامه خواهد داشت.

دبیر ستاد حمایت و صیانت از آثار فرهنگی، هنری تاکید نمود: یکی از روش‌های تغییر سبک زندگی اسلامی- ایرانی iبه سبک فرهنگ غربی ایجاد جریان‌سازی از طریق رواج محصولات فرهنگی – هنری غیر مجاز است که دشمن آن را هدف قرار داده است و باید بیشتر مورد توجه مسئولان در حوزه‌های فرهنگی کشور قرار گیرد. درضمن روشن است که با جایگزین نمودن آثار فاخر فرهنگی- هنری بتوانیم خلأهای این حوزه را بر طرف کنیم.

وی در پایان گفت: استان البرز با داشتن هزاران هزار شهید و ارتباط تنگاتنگ مردم آن استان با مردمان پایتخت، حاوی نقش کلیدی را در حوزه فرهنگی می باشند.

پایان پیام/


آخرین خبرها
منبع: خبرگزاری هنر آنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ