کفاشیان: پیشنهاد میزبانی جام باشگاه های جهان و جام جهانی را می دهیم

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از واحد مرکزی خبر در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

تیم ملی فوتسال ایران پتانسیل حضور در جمع ۴ تیم برتر جهان را دارد؛

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در جلسه آتی موضوعی که ارائه و پیشنهاد خواهیم نمود، میزبانی ایران در مسابقات فوتسال جام باشگاه های جهان و میزبانی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ فوتسال است.

به گزارش تفسیری گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران و iبه نقل از پایگاه اینترنتی رسمی فدراسیون، فوتبال تمرینات آماده سازی تیم ملی فوتسال کشورمان سه شنبه شب با حضور علی کفاشیان –  رئیس فدراسیون و علی تارقلی زاده – عضو ایرانی و رئیس دپارتمان فوتسال کنفدراسیون فوتسال آسیا برگزار شد.

علی کفاشیان در حاشیه این تمرین در خصوص حضورش در بانکوک گفت : برای شرکت در جلسه فوتسال فیفا iبه بانکوک آمده ام و این جلسه صبح امروز برگزار شد و طی آن مسئولان برگزاری مسابقات در خصوص چگونگی برگزاری مسابقات توضیحات مبسوطی ارائه نمودند.

وی با اشاره iبه این نکته که مسابقات در ۴۴ کشور دنیا iبه صورت زنده پخش خواهد شد، افزود: تنها ایرادی که کمیته فوتسال فیفا از مسئولان برگزای مسابقات گرفت این بود که چرا سالن اصلی مسابقات آماده نمی باش؟ که البته تایلندی ها اعلام نمودند این سالن تا هفته آینده آماده میزبانی تیم ها خواهد شد.

رئیس فدراسیون فوتبال از برگزاری جلسه آینده کمیته در ۱۷ نوامبر در بانکوک خبر داد و گفت: در جلسه آتی موضوعی که ارائه و پیشنهاد خواهیم نمود، میزبانی ایران در مسابقات فوتسال جام باشگاه های جهان و میزبانی مسابقات جام جهانی  ۲۰۱۶ فوتسال است.

وی با بیان این مطلب که ایران در همین دوره هم کاندیدای میزبانی جام جهانی ۲۰۱۲ نیز شده بود، اما بنا iبه دلالیلی این میزبانی iبه ما نرسید، افزود: ما از نظر امکان برگزاری این مسابقات مشکلی نداریم اما باید بعضی از مسایل iبه تایید دولت رسیده و iبه فیفا ارائه شود که ما در این بخش مکاتبات و رایزنی های لازم را انجام خواهیم داد.

رئیس فدراسیون فوتبال خاطر نشان نمود : با بعضی از دوستان در کمیته فوتسال فیفا رایزنی داشته ایم تا پس از ارائه میزبانی از سوی ایران از ما حایت لازم را داشته باشند.

وی همچنین شرایط تیم ملی را مطلوب ارزیابی نمود و گفت: امیدوارم با تمرینات خوبی که بازیکنان انجام داده اند، iبه خوبی خود را نشان دهند و البته تیم ما شایستگی راهیابی iبه جمع ۴ تیم دنیا را دارد و اگر مشکلی پیش نیاید iبه این مهم دست پیدا خواهد نمود.

کفاشیان iبه جایگاه مردمی فوتسال و لیگ پویای این رشته در کشورمان اشاره نمود و افزود : فوتسال رشته ایست که بسیاری از کشورها در دنیا در آن سرمایه گزاری نموده اند و دیگر این طور نیست که فقط بعضی تیم های مدعی باشند و قطعا شاهد درخشش و ظهور پدیده هایی در این مسابقات خواهیم بود.

رئیس فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص پیشنهاد برگزاریی جام باشگاه های جهان گفت: برای اینکه باشگاه های مختلف در سطح جهان انگیزه iبهتری پیدا نمایند ، پیشنها برگزاری جام باشگاه های فوتسال جهان را داده ایم و حتی حاضریم میزبانی اولین دوره آن را بر عهده بگیریم ، چرا که در در دنیا تیم های باشگاهی خوبی وجود دارند که می توانند iبه این رشته پر طرفدار رونق ببخشند.

لازم iبه ذکر است رئیس فدراسیون فوتبال فردا در مراسم افتتاحیه مسابقات شرکت خواهد نمود و روز جمعه پس از دیدن مسابقه ایران و اسپانیا iبه تهران بازخواهد گشت و مجددا برای جلسه آتی کمیته فوتسال که ۱۷ نوامبر در تایلند برگزار خواهد شد iبه بانکوک خواهد رفت.

همچنین تیم ملی فوتسال کشورمان امروز تمرین خود را در ورزشگاه اسپرت سنتر و بیش از یک ساعت انجام داد.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *