کمیسیون آموزش آماده برخورد با متخلفان دریافت شهریه در مدارس دولتی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس گفت: کمیسیون آموزش و تحقیقات آماده برخورد با متهمان دریافت شهریه در مدارس دولتی است.

عبدالوحید فیاضی نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانیممتازنیوز، درمورد اخذ پول از مدارس دولتی از خانواده دانش آموزان گفت: برابر قانون اساسی و قوانینی که در آموزش و پرورش وجود دارد مدارس دولتی حق دریافت هیچ گونه وجهی به عنوان شهریه از خانواده دانش آموزان را ندارند.

وی در ادامه تصریح کرد: این موضوع نباید مانع مشارکت مردم در سرمایه گذاری به صورت خود محور در مدارس شود.

وی در ادامه دریافت پول از خانواده ها را تنها جهت بیمه آنها خالی از اشکال دانست و تصریح کرد: این موضوع نباید مانع مشارکت مردم در سرمایه گذاری خانواده ها به صورت خود محور شود و خانواده‌ها نیز می‌توانند در طول سال هر گونه می‌خواهند بدون اجبار به کمک مردمی مدارس بپردازند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با وجود کمبود اعتبارات فعلی در این وزارتخانه مطبوع خود امکان تخلفات در این بخش را داد و اظهار داشت: بودجه اختصاص داده شده به مدارس دولتی کم است و امکان تخلفاتی در این بخش دیده می شود لذا برای پیشگیری از دریافت وجه، وزارت آموزش و پرورش باید اقدامات مقتضی را تعبیه کند.

نماینده مردم نور و محمود آباد در پایان خاطر نشان کرد: کمیسیون آموزش و تحقیقات و دبیرخانه این کمیسیون فعال و در صورت مشاهده هر گونه تخلفی موضوع را سریعا پیگیری خواهند کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *