کمیسیون انرژی با افزایش نرخ هرگونه حامل‌های انرژی مخالف است

۱۴م دیماه ،

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: کمیسیون انرژی با افزایش نرخ هرگونه حامل‌های انرژی در کشورمان مخالف است و این افزایش قیمت به عنوان خط قرمزی برای نمایندگان چه در پارلمان و چه در کمیسیون انرژی به حساب می‌آید.

امیر عباس سلطانی نماینده مردم چهار محال و بختیاری در مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانیممتازنیوز، در ارتباط با عدم افزایش قیمت سوخت در کشورمان گفت: کمیسیون انرژی با افزایش نرخ هرگونه حامل‌های انرژی در کشورمان مخالف است و این افزایش قیمت به عنوان خط قرمزی برای نمایندگان چه در پارلمان و چه در کمیسیون انرژی به حساب می‌آید.

وی در ادامه تصریح کرد: افزایش نرخ سوخت سبب تورم بیش از پیش در جامعه می‌شود و رابطه مستقیمی با معیشت مردم دارد و اگر دوباره نرخ حامل‌های انرژی در کشورمان افزایش یابد اقتصاد مملکت با بحران مجدد روبرو خواهد شد که کمیسیون انرزی به شدت با این امر مخالف است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: پارلمان هیچ  پیش‌بینی برای افزایش نرخ سوخت نکرده و در برنامه کاری خود نیز قرار نداده است چرا که این امر با اقتصاد مقاومتی کشورمان در تضاد مستقیم است.

سلطانی اجرای مرحله اول هدفمندی یارانه‌ها را ناموفق خواند و بیان کرد: دولت توان پیاده کردن صحیح فاز اول هدفمندی یارانه‌ها را نداشت هر چند اگر صحیح این طرح صحیح اجرا می‌شد سبب تحول اقتصادی در کشور بود و به اقشار کم‌ درآمد کمک بسیاری می‌شد.

نماینده مردم چهارمحال و بختیاری افزود: این در حالی است که اجرای این طرح افسار گسیختگی اقتصادی با خود به همراه آورد و به نابودی تولید ملی و اشتغال کشور منجر شد لذا بهارستان به دولت پیشنهاد می‌کند با کارشناسی بیشتر ماهی‌گیری یاد مردم دهد نه ماهی دست‌شان دهد.

وی اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را زمانی خواند که اجرای فاز اول به دقت و صحت انجام شده باشد و خاطر نشان کرد: در زمانی که فاز اول در کشورمان اجرایی شد ۳۰ درصد از درآمد برای صنعت اختصاص پیدا می کرد ولی این امر محقق نشد لذا به زیر ساخت ها در کشورمان آسیب بسیاری وارد شد و هنگامی که این نقاط ضعف از بین برود برای دور دوم هدفمندی نیز برنامه ریزی خواهیم کرد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ