کمک iبها دارویی iبه ۱۲۵۰ بیمار تحت پوشش انجمن ام اس

به گزارش تفسیری ممتازنیوز iبه نقل از باشگاه خبرنگاران جوان در تاریخ ۵شنبه ۱۱م آبان ۹۱،

انجن ام اس ایران iبه ۱۲۵۰ بیمار تحت پوشش خود کمک iبها دارویی نموده است.

 
به گزارش تفسیری خبرنگار بهداشت و درمانممتازنیوز، دکتر محمدعلی صحرائیان در نهمین کنگره بین‌المللی «ام اس » با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۱ تا پایان شهریور ماه ۷۹۵ بیمار تحت پوشش انجمن قرار گرفته‌اند، افزود: iبه طور کلی هر روز شش بیمار تازه در انجمن ثبت نام نموده‌اند که این آمار نشان دهنده شدت فزاینده ابتلا iبه این بیماری است.
 
وی ادامه داد: از خدمات انجمن می‌توان iبه کمک iبها دارویی iبه ۱۲۵۰ بیمار تحت پوشش اشاره نمود. همچنین انجمن ۲۵ شاخه در مراکز استان‌ها تاسیس نموده است که طی شش ماهه اخیر یک هزار بیمار از طریق این مراکز کمک iبها درمانی دریافت نموده‌اند.
 
به گفته وی، تا کنون ۸۰۰ جلسه فیزیوتراپی توسط انجمن انجام شده و چهار مورد مسافرتهای تفریحی برای اعضای انجمن برگزار شده است.
 
صحرائیان با بیان اینکه در حال حاضر تفاهم نامه‌هایی با دانشگاه‌ها، شرکت‌ها و شهرداری منعقد نموده‌ایم، افزود: انجمن ام اس اولین سازمان غیردولتی است که دانشجو می‌پذیرد و کمیته‌های مختلفی همچون کمیته رسانه و مشارکت تشکیل داده است. /ع
 
نایب رییس انجمن مغز و اعصاب ایران با بیان اینکه اکنون در گالری مهر و ماه نمایشگاهی توسط هنرمندان برگزار شده است، افزود: درآمد فروش این تابلوها iبه نفع بیماران ام اسی iبها خواهد شد.
 
وی در پایان اظهار نمود: از نظر آموزشی یکی از دستاوردهای کنگره ام اس این است که در این کنگره ۸۰ تز و ۲۰ پروپوزال ارائه شده است و مهمترین اقدامی که در آن انجام می‌شود، بررسی اپیدمیولوژی ام اس در ایران است.


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن