کنسرت شادمانی با هنرمندان برجسته محلی!

۱۳م اسفند ،

sirv0avbsga560577667s13611857332موسیقی ایرانیان: گروه موسیقی «عرفان» با برنامه‌ای تحت عنوان کنسرت شادمانی روز ۱۷ اسفند ماه در سالن اریکه ایرانیان به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، در این برنامه آثاری از موسیقی نواحی مختلف ایران توسط بزرگان موسیقی آن منطقه به اجرا در خواهد آمد. این کنسرت مجموعه‌ای از قطعات گیلانی، لرستانی، آذری، کردی، شوشتری، جنوبی، شیرازی و خراسانی است که با تنظیم محمد طیبی جبلی توسط گروه موسیقی عرفان اجرا می‌شود.

آهه بوگو، زنگ زنگه، لقومه، الدوزم، یاندی یاندی، اسمر اسمر، کابوکی، تو گلی، خلیج همیشه فارس، جِنگ وجِنگ، گل افشان، کرمانجی و شاباش مجموعه‌ای از قطعات مراسم شادمانی نواحی مختلف ایران است، که هنرمندان‌‌ همان مناطق اجرا خواهد شد. دراین برنامه به منظور احیای نواهای اصیل و شاد ایرانی از نوازندگان سازهای بومی و خوانندگان بومی هر منطقه در اجرای قطعات استفاده می‌شود. به طور مثال قطعات گیلانی را ناصر وحدتی خوانند برجسته این خطه اجرا خواهد کرد. یا قطعات آذری را هنرمند افسانه‌ای آذربایجان عاشیق حسن اسکندری می‌خواند. دوتار خراسانی را حسین دامن پاک یکی از نوازندگان مطرح تربت جام خواهد نواخت. در واقع ارکس‌تر گرد آمده در گروه «عرفان» همگی بومی می باشند و هر نوازنده‌ای ساز تخصصی منطقه خود را می‌نوازد و خواننده آواز بومی موطن خود را می‌خواند. دیگرویژگی مهم این اجرا تنظیمات امرزین این اثار است که برای ارتباط هرچه بهتر مخاطب صورت گرفته.

قوپوز، دوتار، دسر کوتن، پیپه، قشمه، نی انبان، دایره، دمام، لبک و نقاره از جمله سازهایی است که در قالب موسیقی شادمانی نواحی مختلف در این کنسرت معرفی و نواخته می‌شود. شایان ذکر است لباس‌ها و پوشش‌های مناطق مختلف زینت بخش صحنه می‌باشد.

منبع: موسیقی ایرانیان Musiceiranian.ir


موسیقی ایرانیان
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ