کنکور سراسری ۹۲ بدون تغییر برگزار می گردد/ گروه علوم تجربی پیشی گرفتند

۲۱خردادماه،

کنکور سراسری ۹۲ بدون تغییر برگزار می گردد/ گروه علوم تجربی پیشی گرفتند

کنکور سراسری 92 بدون تغییر برگزار می شود/ گروه علوم تجربی پیشی گرفتند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون سراسری سال ۹۲ یادآور شد: نکته قابل توجه در کنکور ۹۲ پیشی گرفتن گروه علوم تجربی در میان داوطلبان است که نشان می دهد باید ظرفیت سازی بیشتری در رشته های مرتبط با آن صورت گیرد.

به گزارش راسخون به نقل از مهر، دکتر ابراهیم خدایی  افزود: روند برگزاری کنکور سال ۹۲ همچون سال قبل خواهد بود و تغییری را شاهد نخواهیم بود. سطح دشواری سئوالات هم همچون سال ۹۱ است.

وی با اشاره به آمار شرکت کنندگان در کنکور سراسری سال ۹۲ گفت: امسال ۲۰ هزار نفر بیشتر از سال قبل در کنکور سراسری شرکت می کنند و این در حالی است که در گروه های آزمایشی علوم ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی کاهش تعداد داوطلب داشته ایم و در گروه آزمایشی علوم تجربی ۶۰ هزار نفر افزایش داوطلب داریم.

خدایی خاطرنشان کرد: تا سال ۹۰ تعداد داوطلبان گروه علوم انسانی بیش از سایر گروه های آزمایشی بود و در دو سال اخیر گروه آزمایشی علوم تجربی بیشترین تعداد داوطلب را داراست که ۵۰۷ هزار داوطلب موجود در این گروه آزمایشی ۲۰۰ هزار نفر بیش از سایر گروه های آزمایشی است.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: این نشان می دهد که دانشگاه ها توانسته اند در گروه های علوم ریاضی و علوم انسانی ظرفیت سازی درستی انجام دهند و جذب دانشجوی بیشتری از میان داوطلبان صورت گیرد اما در گروه علوم تجربی که بیش از ۵۰ درصد شرکت کنندگان کنکور را تشکیل می دهند این ظرفیت سازی کافی نبوده است.

وی افزود: نیاز داریم دانشگاه ها و وزارت بهداشت ظرفیت سازی بیشتری برای گروه علوم تجربی و رشته های وابسته به این گروه انجام دهند تا بتوانیم به کمک وزارت بهداشت ظرفیت پذیرش در این گروه را نیز افزایش دهیم.

بر اساس این گزارش، کنکور سراسری ۹۲ در روزهای ۶، ۷ و ۸ تیرماه برگزار می گردد.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / دانشگاه
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *