کودکان و نوجوانان مسلط به کامپیوتر تفکر نقادانه‌ای دارند

مرداد ۱۴۰۰
ممتاز نیوز : رئیس گروه سلامت روانی – اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به نقاط مثبت استفاده از رایانه‌؛ تسلط بر حرکات دست، بینایی بهتر، تعبیر اجسام متحرک و تفکر نقادانه را از جمله ویژگی‌های مثبت کودکان و نوجوانانی دانست که به رایانه مسلط می باشند.

شهرام خرازی‌ها در گفت‌وگو با فارس، گفت: استفاده از رایانه در کودکان و نوجوانان به خودی خود خطرناک نبوده و در صورت استفاده مناسب، فواید بسیاری را همراه دارد.

وی افزود: کودکان و نوجوانانی که با رایانه کار می‌کنند تسلط بیشتری بر حرکات دستانشان دارند.

خرازی‌ها اظهار داشت‌: بینایی بهتر و تعبیر اجسام متحرک دیگر ویژگی این کودکان و نوجوانان است.

رئیس گروه سلامت روانی – اجتماعی و اعتیاد دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: بر خلاف نظر غیر تخصصی بعضی اشخاص، تسلط بر رایانه، تفکر نقادانه را بهتر و ذهن خیالپرداز را در ابعاد گسترده‌تری قرار می‌دهد. بنابراین کودکان و نوجوانانی که به طور صحیح از رایانه استفاده و بر آن مسلط می باشند می‌توانند ذهن خیالپردازانه ای داشته باشند.

وی با انتقاد نسبت به استفاده طولانی مدت از رایانه، اظهار داشت: مشکلات جسمی و روانی حاصل استفاده طولانی مدت و نامناسب از رایانه است.

خرازی‌ها ادامه داد: والدین و اولیاء مدرسه به جای حذف رایانه باید نحوه صحیح استفاده از آن را به فرزندانشان آموزش دهند.

وی خاطرنشان ساخت: حذف وسایل ارتباط جمعی و دیجیتال راهکاری غیر منطقی است و باید استفاده مناسب از آن‌ها را به کودکان و نوجوانان یاد دهیم.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *