کوروش نریمانی امشب به مجله تئاتر می‌آید

۲۰م دیماه ،

تهیه کننده مجله تئاتر: برنامه امشب مجله تئاتر به بررسی وضعیت نمایشنامه‌نویسی ایرانی با حضور کوروش نریمانی می‌پردازد.

نیما دهقان در گفتگو با خبرنگار تئاتر هنرآنلاین در رابطه به برنامه این هفته مجله تئاتر بیان کرد: در برنامه این هفته مجله تئاتر به بررسی جریان نمایشنامه‌نویسی ایران با حضور کوروش نریمانی پرداخته می‌شود.

در این برنامه با حضور مهمان بررسی می‌شود که آیا جریان و روند نمایشنامه‌نویشی در کشور وجود دارد و چه عواملی سبب ایجاد این جریان می‌شوند، تاسیس بنیاد ادبیات نمایشی کمکی به این روند خواهد کرد و بحثی هم در رابطه با بازخوانی متون خارجی داریم با توجه به نویسنده‎های خوبی که در ایران وجود دارد و می‌توانند نمایشنامه ایرانی مطابق با ذائقه تماشاگر ایرانی تولید کنند.

در بخش نقد نمایش نیز “سردار مهر و ماه” با حضور حسین پارسایی کارگردان اثر نقد می‌شود.

همچنین گزارشی از وضعیت تئاتر در استان قزوین پخش خواهد شد.

مجله تخصصی تئاتر یک مجله تصویری است که به صورت هفتگی به مسائل صنفی، حرفه ای و تخصصی این هنر و نقد و بررسی آثار روی صحنه تئاتر می‌پردازد.

نقد حضوری نمایش‌های روی صحنه که در آن یک منتقد با حضور در صحنه تئاتر در حال اجرا با تهیه کننده و کارگردان آن نمایش به گفت و گو می‌نشیند، اطلاع رسانی خبرها حوزه تئاتر در یک گفتگویی دوستانه از زبان چند خبرنگار حوزه تئاتر،اخبار شهرستان ها که در آن وضعیت تئاتردر شهرستانها در گفت وگو با هنرمندان و پیشکسوتان تئاتری ان شهر بررسی میشود و خبرها بین الملل تئاتری جهان از جمله بخش های این مجله تصویری است.

همچنین در برنامه مسابقه ای پخش می گردد که بخش هایی از یک نمایش یا تئاتر قدیمی پخش و مخاطبان با ارسال پیامک در این مسابقه شرکت خواهند کرد.

حدود هشتاد درصد عوامل و کسانی که در این برنامه حضور دارند در حوزه تئاتر فعالیت می‌کنند.
“مجله تخصصی تئاتر” به تهیه‌کنندگی نیما دهقان کاری از گروه فیلم و نمایش شبکه ۴ سیما است که در ۲۶ برنامه ۶۰ دقیقه ای چهارشنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵ به روی آنتن شبکه ۴ می‌رود.

انتهای پیام/۵۴/۵۳
 


آخرین خبرها
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *