کیفیت خودروهای ایرانی مثل تخم مرغ شانسی است؟

به گزارش ممتازنیوز، داوود میرخوانی رشتی با طرح موضوع حمایت سیستم بانکی از خودروسازان و تسهیل سرمایه‌گذاری از سوی دولت برای رشد و ثبات کیفیت قطعات و خودروهای تولیدی اظهار کرد:‌ اگرچه انتقادهای زیادی از کیفیت خودروهای داخلی صورت می‌گیرد اما حل این موضوع مستلزم برطرف شدن مشکلات خودروسازان و سرمایه‌گذاری در این بخش است.
وی با بیان اینکه ارتقای کیفیت خودرو در درجه اول به معنای سرمایه‌گذاری در صنعت قطعه برای رشد کیفیت قطعات تولیدی است، خاطرنشان کرد:‌ در حال حاضر بیشتر ماشین‌آلات در حال استفاده در خطوط تولید قطعه‌سازان قدیمی بوده و این موضوع موجب نوسان در کیفیت قطعات تولیدی می‌شود.
مشاور انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: به همین دلیل است که برخی مردم معتقدند کیفیت در خودروهای ایرانی مانند تخم مرغ شانسی و هندوانه سربسته است زیرا در کیفیت قطعات خودرویی نوسان وجود داشته و کیفیت برخی قطعات بالاتر و برخی نیز پایین‌تر است.
وی افزود: بنابراین در چنین شرایطی اگر نمایندگان مجلس و دیگر مسوولان واقعا به دنبال ارتقای کیفیت خودروهای داخلی هستند باید در جهت تسهیل سرمایه‌گذاری در خطوط تولید قطعه‌سازان، نوسازی ماشین‌آلات و ورود فن‌آوری نوین تولید قطعه حرکت کنند زیرا با قطعه‌ای که کیفیت آن در سطح B است نمی‌توان خودرویی با سطح کیفی A تولید کرد.
میرخوانی با بیان اینکه خودروسازان در شرایط فعلی با مشکلاتی چون نرخ‌های رو به رشد ارز، مواد اولیه، ‌ماشین‌آلات و عدم پرداخت تسهیلات بانکی روبرو هستند، تصریح کرد: در این شرایط صنعت خودروی کشور نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان در بخش‌های قطعه‌سازی، مجموعه‌سازی و خودروسازی برای ارتقای کیفیت قطعات و خودروهای تولیدی است که این کار نیز جز با حمایت کلان دولت و سیستم بانکی نمی‌تواند صورت گیرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *